Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Lebukhatok, hogy diákbérlettel...

Lebukhatok, hogy diákbérlettel utazom, úgy hogy lejárt a diákom?

Figyelt kérdés

Olyan választ nem kérek, hogy jaj Volánt károsítok.

Nincs pénzem, semmi, a diákom most járt le pár napja. Csak ebben a hóblnapban csinálnám. Azt hiszem utoljára, szeptemberben, találkoztam ellenőrrel.


Nem kell leírni mennyire szar ember vagyok. Volt olyan ellenőr, aki a diákot sem kérte el... Nagyon felületes az ellenőrzés.


Viszont szerintem az egyik buszsofőr, aki nyomult rám, sejt valamit


Most ha egyszer is lebuknék, megmondom nincs nálam a diákom, akkor tesóm odaadja a matricáját és csak 1000 forintot kell kifizetnem.


Nagyon szegémy vagyok, máskülönben csak a gyaloglás jöhetne szóba, az meg 80 km-re. Heti egyszer utazom, most az 4-5 nap, csak nem.


De ez a busszofőr nagyon figyel és rám van állva, hallottam olyat is, hogy azt terjeszti, hogy prostituált lettem, nagyon para. Ezt már előző félévben is csinálta, pedig akkor még suliba jártam. Szerintem arra nem gondol, hogy lejárt a diákom, hanem, hogy merre járok inkább. Lehet vonattal kellene mennem inkább, eddig sosem blicceltem, szabályosan utaztam diákbérlettel, mégis pletykált.


2019. ápr. 5. 21:22
 1/9 anonim ***** válasza:
75%

A kérdésedre válaszolva:

1. igen, lebukhatsz.

2. nem, az igazolvány érvényességet nem mindig, nem mindenki ellenőrzi.


A többi felvetésedre (hogy most ki a prostituált, mit gondol a buszsofőr, vonat stb.) sajnos innen látatlanban nem fogunk tudni érdemben válaszolni. :)

2019. ápr. 5. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
54%
A Volánbusznál 100% a bukta vele!
2019. ápr. 5. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Hogyan??


Buszsofőrnek felmutatod, hátramész, ellenőr nincs. Vérletet kiadnak diák nélkül is.


Sosem blicceltem, de most is ráparáztam.


Egyetlen egyszer kérte el egy buszsofőr egy pesti járaton, nem tudom, miért... De akkor is jegyhez.


Megszámlálhatatlan ember csinálja, xsak nem írja ki, mint én hülye. Pedig ha félek 100 % a bukás


Ez a fassszopó már intézet nekem egy ellenőrt, csak nem jött be.

Múlt héten szállok fel a buszra, mutatom a bérletet egy másik sofőrnek, ő rám röhög, leugrik a buszról és megy ehez a buszsofőrhöz. Kicsit sem gyanús, a többi felszálló meg addig vár...


Valamit kavar éy nem tudom, mit, egyszer még járatott is cserélt, hogy utánam jöhessen, úgy rám van állva. Egyetemet meg kivülről sem látott, már azért is bazztatott, hogy mért nem megyek be órára, hogy merek beteg lenni...


Nagyon para ez a gyerek, valahogxan ki kellene derítenem, mit pletykál rólam, a prsitis elmélet biztos, de ebben több is lehet...

2019. ápr. 5. 22:03
 4/9 A kérdező kommentje:
Továbbá nagyon-nagyon jók a megérzéseim, nem paranoia.
2019. ápr. 5. 22:41
 5/9 anonim ***** válasza:
74%
Persze, hogy lebukhatsz! De ha nem érdekel, akkor miért kérdezed meg? Én biztosan nem foglak megdicsérni érti...
2019. ápr. 6. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
58%

Tőlem már sokszor elkérték a diákigazolványt, buszon és vonaton is. Szóval bármikor lebukhatsz.


Ha bejelentett munkahelyre jársz dolgozni, akkor a munkáltató köteles fizetni a bejáráshoz a bérleted minimum 86%-át. Ami csak 4%-kal több a diákbérlet áránál. Egészségügyi problémáknál is egy csomó esetben jár támogatás.

Ha nincs se munkád, se pénzed, akkor lehet, hogy nem kéne 80 km-eket utazgatni.


A buszsofőrös sztorihoz csak annyit, hogy ennyiből nem lehet eldönteni, hogy te reagálod túl, vagy tényleg a sofőr egy beteg állat. Mindenesetre ne adj neki támadási felületet, mindig legyen érvényes jegyed vagy bérleted. A beszólásait, megjegyzéseit, pletykálkodásait meg engedd el a füled mellett.

2019. ápr. 6. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Ő beteg, tinilányként nem szokott engedni leszállni a buszról, fogdosott stb. Még e nem dolgozta fel. Nem én reagálom túl.


Orvoshoz járok, meg egy-két hivatalos ügy, kocsim nincsen

2019. ápr. 6. 08:24
 8/9 anonim ***** válasza:
58%
Amikor fogdosott, akkor azonnal rendőrt kellett volna hívnod.
2019. ápr. 6. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Igazatok van, már rég nem kellene vele vesződnöm... Beteges, amit csinál.


Az igazsághoz hozzátartozik, hogy passzív jogviszonyom van, tehát újrafelvételizem majd a suliba.


Semmi joga nincs beszámoltatni engem.

Nagy marha vagyok, mert már megvettem erre az április hónapra a diákbérletet. De ez nem fog leállni, az tuti. Már ősszel is összekavart mindent, amit csak lehetett.


Szerintem sejti mi van, illetve nem biztos. Mert akkor azt mondta volna a busszsofőr, aki rám röhögött és elment hozzá, hogy "diákod nálad van?", mint ahogy néhány meg szomta kérdezni. Nem, hanem leszállt és röhögve odament ehhez.


Ahhoz meg, hogy hova járok és miért SEMMI KÖZE, nincs joga beszámoltatni egy buszsofőr, hogy milyen orvoshoz járok (vesémmel van gond, plusz most szájsebészetre is mennem kell 5-ször). Simánehetnék a barátomhoz, vagy bárhova...


Nem komplett, komolyan mondom. Küldje rám a rendőrséget, még egy eldobott papírzsepit sem fognak találni.


Lehet inkább az lesz, hogy megpróbálom eladni ezt a diálbérletet, de kinek kell??? Visszaeszik?? És veszek egész jegyet, mindig, abba nem köthetnek bele,vagy nem tudom.


Csak ezt a hónapot éjjel túl valahogy. De nem újkeletű ez a figyelgetése, mondok járatot is cserélt. Már azt is szoktam csinálni, hogy direkt más megállóban szállok fel, de már azzal a másik sofőrrel és beszélgetett...


Azt, hogy lotyó vagyok, meg tolvaj, már párszor bejátszotta...


Most elgondolokoztam ezen és elpasszolom a bérletet valahogyan, abból már pár jegyet tudnék venni...

2019. ápr. 6. 10:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!