Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Mi a különbség 2-es, és a...

Mi a különbség 2-es, és a 3-as metróvonal felújítása között? Az előbbit csak a nyári szünidő idején zárták le. Ennyire rosszabb állapotban van a 3-as metróvonal, mint a 2-es vonal volt 2004-ben volt?

Figyelt kérdés

2019. ápr. 6. 15:07
 1/5 anonim válasza:
0%
Ráadásul a 3-ast nem is felújítják csak kb kitakarítják.
2019. ápr. 6. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
18%

Én már nem emlékszem, hogy akkor mennyi idő volt a felújítás, de szerintem ott javarészt csak az állomásokat építették újjá. Emlékszem, hogy ott rendesen lehetett közlekedni, amíg lent dolgoztak és paravánfallal volt elzárva az éppen felújítandó rész.

Másrészt nem is volt úgy leharcolva, hiszen újabb metróvonal, illetve összesen max feleannyi állomásból áll, mint a M3-as.

2019. ápr. 6. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
50%

2-es... az M2 metró jóval régebbi, mint az M3, hiszen már az 1950-es években megkezdték az építését, bár csak 1970-73-ban adták át. Az M3 vonal 1976-1990 között lett szakaszosan átadva, szóval újabb vonal. Raadasul a legújabbtól a legrégebbi felé haladva újítják fel most. Azonban a nyári munkálatok mindig teljes kizárasos vágányzárat jelentettek, a paravánokat a nyári vágányzari időszakokon kívül láthattad főleg, amikor járt a metró, de több állomason áthaladt.


Megítélésem szerint most azert választottak más módszert, mert sokkal nehezebb lett a munkák párhuzamos ütemezése a munkaerőhiány miatt, ráadásul eleve jobban érvényesítik érdekeiket a kormányzattal jó kapcsolatban álló kivitelezők, mint a választópolgárok. Azért ez korábban nem ennyire volt tetten érhető.

2019. ápr. 6. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
38%

Én például az állomás átépítése kapcsán nem értem azt, hogy a 2-esnél miért 2-3 hónap volt, ami a 3-asnál másfél év...


A technikai részre nem látok rá, az rejtettebb az utasforgalom elől.

2019. ápr. 6. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
32%

"hiszen újabb metróvonal,"


Nem gyanús, hogy a 2-es kisebb szám, mint a 3-as? Agyam elszáll.

2019. ápr. 7. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!