Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Szerintetek a fülkés vagy a...

Szerintetek a fülkés vagy a sima kocsik jobbak vonaton?

Figyelt kérdés
Sima kocsik alatt azt értem, amikben egymás után vannak az ülések, mint egy buszon.

2019. ápr. 22. 17:38
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
69%

9-re:

Miért zavarna? Nincsen szociális fóbiám, mint a gyakorisok jelentős részének. :DDDDDDDDD

2019. ápr. 23. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 A kérdező kommentje:
#10: Fülkés kocsiban elfoglalhatod a fülkéd és lesz egy kis magántered. Sima kocsinál meg a melletted ülő simán látja, hogy mit dolgozol a laptopon meg ilyenek. Amikor rendszeresen utazik az ember 4-6 órákat vonattal, ez nagyon sokat jelent szerintem.
2019. ápr. 23. 01:23
 13/20 anonim ***** válasza:
78%

#12:

Na ácsi, az, hogy a "te fülkéd", az a hálófülke, amiben van ágy is, azt tényleg csak te foglalod le. Viszont az egyszemélyes hálófülke nem olcsó, akinek nincsenek anyagi gondjai, annak áldásom rá, én nem fogok egy vagyont kifizetni érte, az biztos, csak hogy legyen magánszférám.

A normál fülkében, ahol nincs ágy, ott csak egy ülést foglalhatsz, azonkívül bárki más bemehet oda leülni. Na persze meg lehet próbálni, hogy bezárod belülről (a legtöbbet be lehet), viszont akkor többnyire az lesz, hogy hívják a kallert, aki jól lecsesz téged, hogy ezt meg hogy képzeled. :D

2019. ápr. 23. 05:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
89%

Termes.


- Nem picike terület, van térérzet

- Ha becsukatják az ablakot, még nyitva lehet a kocsiban máshol, ahonnan jön oxigén

- 4 ülés van az ablak mellett és nem 2

- csak egy oldalról ülnek melletted vadidegenek, hiszen a másik oldalról vagy ablak, vagy folyosó van

- nem kell 5 emberen átmássz, hogy kijuss



A fülkés talán csak csoportos utazásnál az igazi.

2019. ápr. 23. 06:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 A kérdező kommentje:
#13: Én a sima fülkésre gondoltam. Nekem az a tapasztalatom, hogy ha beülök egy üres fülkébe és magamra húzom az ajtót, akkor nem zavarnak azzal, hogy beülnek hozzám. Ha valaki rám is nyit, akkor azzal kezdi, hogy szabad-e a fülke, mondom nem és megy tovább. Mondjuk én ritkán utazom tömegben, így nem tudom mennyire működik jól ez sok utas esetén.
2019. ápr. 23. 14:20
 16/20 anonim ***** válasza:
70%
Na, ezt próbálnád meg egy tömött vonaton egyszer. Eleve nem is találnál üres fülkét, hacsek nem a végállomáson indulás előtt félórával szállnál fel. Amíg van üres fülke, én is oda ülök, de ha jön valaki természetesen beengedem. "Ha valaki rám is nyit, akkor azzal kezdi, hogy szabad-e a fülke, mondom nem és megy tovább." - Te miből gondolod, hogy kisajátíthatsz egy 6 vagy 8 személyes fülkét? Az ember ezt udvariasságból kérdezi meg, én is megszoktam, de ha egy üres fülkében nekem is NEM-et válaszolnám, én biztos megkérdezném, hogy ugyan a másik 5 vagy 7 utas éppen hol is van, mind egyszerre vannak mosdóban talán?
2019. ápr. 24. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
93%

15-re és 16-ra:

Én pl. nem is kérdezném meg, van-e szabad hely. Kinyitnám a fülke ajtaját, köszönnék és raknám le a táskámat, kabátomat. Ha azt mondja, hogy foglalt a fülke, akkor megmondanám, hogy ha jönnek azok, akiknek lefoglalta, majd akkor átadom a helyemet. De ha csak eggyel is kevesebben jönnek, mint ahány hely van, akkor maradok a fülkében.

2019. ápr. 24. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
70%

Én ezidáig csak avitt, rohadó, ósdi fülkés vonatokkal találkoztam ezen a vonalon. Szóval annak ellenére sem kérek belőle, hogy kevésbé tömött vonaton ott van magánszférád és mondjuk fülkénként tudod szabályozni, hogy nyitva legyen-e az ablak vagy sem.

A Flirt vonatoknál már nem lehet semmi sem egybefüggőbb:D És annak ellenére is azt választom, hogy kényelmetlen (elővárosinak készült, nem másfél órás útra). Mivel modern, tiszta, sokkal komfortosabb érzetet kelt.

2019. ápr. 26. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
40%
Csoportos utazásnál és belföldi hosszabb távú útnál a fülkés, elővárosi vonalon a termes.
2019. ápr. 26. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 A kérdező kommentje:
Osztom a véleményedet! Elővárosi vonat különben van egyáltalán fülkésben? Én még sosem láttam. :)
2019. ápr. 27. 21:45
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!