Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Szegeden jól tudom hogy a...

GTX Geforce22 kérdése:

Szegeden jól tudom hogy a Bertalan hidat nevezik új hídnak?

Figyelt kérdés
...?

2019. ápr. 24. 20:05
 1/2 anonim válasza:
73%
Igen. A régi pedig a 'Belvárosi'
2019. ápr. 24. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%
Valójában fordítva, az új híd neve lett Bertalan híd. A szegedi nagykörutat egy valódi (majdnem) körúttá záró második hidat 1977-ben adták át a forgalomnak. Csak akkor nem kapott nevet. Így egészen az ezredfordulóig a szegedi köznyelvben Új híd néven emlegették, ez afféle félhivatalos neve lett, pl. a buszmenetrendben is így szerepelt. De akkor az önkormányzat eldöntötte, hogy 23 év után kell egy név a hídnak, így lett Bertalan híd. Csak miután 23 évig nem így emlegették így igazán a hivatalos Bertalan híd elnevezés még nem terjedt el. Én hallottam már úgy is,erre a hídra hogy "a Berci", de a túlnyomót többség új hídnak hívja most is. A Bertalan híd név hiába él lassan húsz éve, nem terjedt el. Tanulság a hidakat akkor kell elnevezni, mikor átadják. A Lágymányosi hidat is mindenki így ismeri Pesten, mert ott is két évtizedet tököltek a rendes elnevezésével.
2019. ápr. 24. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!