Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Átszállásnál hogyan vegyek...

Átszállásnál hogyan vegyek jegyet?

Figyelt kérdés

Vonattal fogok utazni, egy átszállásom lesz. 6 percem lesz. Hogyan kérjem a jegyet? Ahonnan indulok tudom venni úgy a jegyet, hogy az átszállásnál lévő városig, és onnan tovább a célvárosig?

Sosem utaztam még így.



2019. máj. 10. 11:54
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
A kiindulási állomástól a célállomásig egyben kérd a jegyet a pénztárnál, vagy vedd meg interneten ( [link] ). Ha többféle útvonal is lehetséges a kedző és a célállomás között, akkor a pénztáros megkérdezni, hogy melyik vonattal mész / internetes vásárláskor meg kiválasztod. Ekkor mindkét vonaton levő kalauz kezeli / leolvassa majd ugyanazt a jegyet. Az átszálláskor semmi dolgod nincs, csak átülni a másik vonatra.
2019. máj. 10. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
49%
Utaztál már vonattal? Gondolod, hogy nem lesz hat perc késés?
2019. máj. 10. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
30%

Ahonnan indulok tudom venni úgy a jegyet, hogy az átszállásnál lévő városig, és onnan tovább a célvárosig?


Igen!!!!!! Így vedd meg. Az a 6 perc amúgy elég rizikós lesz így is,ha nem olyan ami bevárja azt amivel mész

2019. máj. 10. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Ha nem érem el, lesz egy óra várakozási idő. :)

Köszönöm a segítséget!

2019. máj. 10. 12:21
 5/9 anonim ***** válasza:
69%
Azért az túlzás, hogy 6 perces csatlakozás ne lenne vállalható, mert a valóságban csak a budapesti állomásokon, valamint nemzetközi ill IC vonatok esetén nincs csatlakozasra várakozás. Magyarul az esetek többségében a menetrendben meghirdetett csatlakozások akkor is megvalósulnak, ha mondjuk 10-15 perc késéssel ér oda a vonatod.
2019. máj. 10. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
A jegyet úgy vedd meg, ahogy #1 írja: egyben a végcélig, ne kettőben. Általában így olcsóbb is, és vasúton lehet ilyet a busszal ellentétben.
2019. máj. 10. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
0%
6 perc várakozási időnél csak akkor nem késed le a csatlakozást, ha a másik vonat még többet késik. Csatlakozásra pedig csak akkor vár egy vonat, ha 2-nél több ember soha nem száll át. Én máshogy tervezném az utat a helyedben.
2019. máj. 11. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Jól le lettek szavazva, akik feltételezni merték, hogy nem lesz pontos a vonat. Én kérek elnézést a nevükben is, nem tudtuk, hogy Japánban szeretnél vonattal utazni.
2019. máj. 13. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Nem azért lettek lepontozva, mert feltételezték, hogy késni fog a vonat. Azért pl. mert olyanokat írtak, hogy 6 perces csatlakozást szinte lehetetlen elérni, miközben a legtöbb vonat bevárja a csatlakozást kisebb késés esetén. Meg külön 2 jegyet akartak vezetni vele, miközben már többen leírtak, hogy egyben vegye meg a jegyet. Meg más útvonalra akarták küldeni, mikor leírta már, hogy, ha lekési, egy óra múlva megy a következő.
2019. máj. 14. 05:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!