Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Vasúti kedvezmény két fiatal...

Vasúti kedvezmény két fiatal felnőttnek?

Figyelt kérdés
30 és 27 éves házaspár vagyunk, gyerek nincs. A párom folyton rágja a fülem, hogy utazgassunk erre-araa, ami tök jó is lenne, itt a jó idő, ki lehetne mozdulni. De amikor ránézek a vasúti menetrendre, mindig olyan árat ír ki a vonatok mellé, hogy elszörnyedek. Egyedül dolgozom, nem engedhetünk meg magunknak négy teljesárú jegyet. Végigbújtam a máv honlapján lévő kedvezmény táblázatot, rengeteg lehetőség van, de nem találtam olyat, amit meg tudnánk játszani. Ebben kéne a segítség. A kukacos 20% nem játszik sajnos, mert csak 100 km felett van és akkor se mindig. Elsősorban legális megoldás lenne jó, de ha nincs más megoldás, trükközés is érdekel.

2019. jún. 10. 09:32
 1/8 anonim ***** válasza:
85%

Ebben az életkorban és családi állapotban nincs is semmilyen kedvezmény. Azonban a tapasztalataim szerint igenis jó utazásokat lehet tenni a csúcsidőn kívüli (@ jellel jelölt) vonatokkal, 20% kedvezmènnyel. De 10% mindenképp jár bármely vonatra, ha online veszel jegyet (esetleg 5% ha automatàból veszed, de az már sokat nem oszt, nem szoroz). Tovább tudsz faragni a költségekből kisebb forgalmú mellékvonalakon is, ha külön veszed meg a mellékvonali utazásodra a jegyedet (eleve 15 % kedvezménnyel indul és az online kedvezmény mèg lejön ebből).


Ha rendszeresen akartok utazni, akkor egyszeri komoly befektetését cserébe elég kedvezményesen lehet utazni a Start kártyákkal. Ezen kívül talán a Hungary Card is ad kedvezményt, de ebben nem vagyok teljesen biztos.


És két főre kedvező lehet még a különböző carsharing oldalakat böngészni, pl Oszkár, Blablacar, stb.

2019. jún. 10. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
69%

Esetetekben nem jár kedvezmény.

A trükközést nem javasolnám, drága lehet, szerintem nem akartok fejenként 8000 Ft-os pótdíjat fizetni.

Én a helyetekben megvárnám, hogy olyan anyagi helyzetben legyek, amikor már nem okoz gondot a két teljesárú jegy kifizetése.

2019. jún. 10. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
0%
Basszåtok meg, direkt írok egy részletes és pontos választ, erre meg szó nélkül lepontozzátok. Legalább hadd tanuljak, ha hülyeséget írtam, a kûrva életbe...
2019. jún. 10. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
73%
Bár semmi közünk hozzá, hogy miért így éltek. Ma Magyarországon nem nagyon lehet egy keresetből megélni, hacsak nem valami felsővezető vagy valami nagy cégnél. Szerintem próbáljon a párod valami munkát keresni, akkor egyrészt lesz pénzetek utazni, másrészt nem fog annyira unatkozni, hogy állandóan a füledet rágja az utazgatásért.
2019. jún. 10. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
90%

Van. Akár ingyen is utazhatnátok!


A párod elmegy a "vasúthoz" dolgozni és annyit utazgathat ingyen amennyit szeretne.


Másik lehetőség: A párod elmegy 30-40 Km-re dolgozni az otthonotoktól és a munkáltató fizeti a munkába járáshoz a bérlet 86%-át. Igaz ilyenkor csak neki lenne bérlete és csak a lakóhely és munkahely között lenne érvényes.


A többi lehetőségeket pedig már felsorolták előttem.

2019. jún. 10. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Hogy most ez mennyire legális meg mennyire nemazt nem tudom, de tény hogy kedvezményt így lehet kicsikarni.

Menjetek el valami okj-s iskolarendszrű estis képzésre, ilyen esetben kaptok estis diákigazolványt amivel mehet az utazgatás 50%-al ahová csak akartok. Ha nem akarjátok leszarni a sulit még valami papírt is szerezhettek a végére.

2019. jún. 11. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
#6: Ha olyan képzésre jár valaki, amihez jár estis vagy nappalis diákigazolvány, azzal teljesen legális féláron utazni bárhova. A levelezős diákigazolvánnyal viszont nem lehet, csak a lakhely és az iskola között utazni féláron.
2019. jún. 12. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Ha aránylag sokat terveztek utazni, akkor Start-Klubkártya

35000 forint 1 évre, és korlátlan 50% kedvezmény + hétvégén a párodnak is.

2019. jún. 13. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!