Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Miért centizik ki a buszvezető...

Miért centizik ki a buszvezetők a piros lámpákat?

Figyelt kérdés

Többször tapasztaltam, hogy úgy ügyeskednek a sebességgel, hogy a lámpa piros legyen, mire odaérnek, ráadásul a létező összes piros lámpába igyekeznek megállni. Ez különösen akkor tud jó lenni, amikor munkába megyek, vagy időre megyek valahova. Miért szokás ez?


(A kérdés nem az hogy miért állnak meg ha piros a lámpa, a kreszt ismerem)


2019. jún. 11. 10:46
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
93%
Ilyennel én még sosem találkoztam, szerintem lokális jelenség lesz. A buszok menetidejét sokszor úgy határozzák meg, hogy nagyobb dugóban is tudják tartani azokat. De ha ilyen helyzet nem áll fenn, akkor meg túl hamar odaérnének az adott megállókba, tehát valahogy lassítani kell. Ezt jobb helyeken úgy szokták megtenni, hogy akkor is megáll egy megállóban ha nincs fel/le szálló és bevárja a menetidejét. A pirosnál álldogálás is egy megoldás lehet. De a legtöbb buszsofőr tapasztalatom szerint magasról tojik arra, hogy hamarabb ér a végállomáshoz mint ami ki van írva, így a már fent ülők is hamarabb végeznek meg ő is.
2019. jún. 11. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Én rendszeresen tapasztalom ezt Budapesten, de már a Futár előtti időkben is jellenző volt, azóta legfeljebb gyakoribbá vált. Az oka főleg a menetrend pontos betartása, de nem gondolom, hogy utasbarát megközelítés lenne. Ennél sokkal jobb, ha egy megállóban várakoznak egy-két percet hiszen így a leszálló vagy átszálló utasok hamarabb az úticéljukhoz érhetnek.
2019. jún. 11. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Nekem az volt hogy tovább várt a busz a megállóba a kelleténél, majd amint elindult a közeli lámpa sárga lett. (nem piros sárga)
2019. jún. 11. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 Alex Fly ***** válasza:

Esetleg még egy oka lehet...

Nagy forgalmú utakon ha beáll a piros lámpához a sor elejére, akkor ha az zöldre vált egyből indulhat és nagyjából szabad előtte az út. Ha átmegy a zöld végénb akkor esetleg a következő lánpánál a sor végére tud beállni, ahol az előtte levők miatt nem biztos, hogy folyamatosan tud haladni...

2019. jún. 11. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Utolsóból kiindulva, ha pirosnál áll, akkor lehet van helye beállni a lámpa utáni megállóba, de ha pont átszalad lehet nem fér be.
2019. jún. 11. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
62%
Rosszul érzed, nem a buszvezetők akarják elkapni a piros lámpákat, hanem Budapesten a legtöbb helyen így vannak hangolva a lámpák. Vagy az autósokra hangolják, akik ugye nem állnak meg a megállóban, vagy teljesen koncepciótlan bizonyos helyeken a dolog. Ez rengeteg busz- és villamosvonalon okoz problémát, de a városvezetést nem igazán érdekli, a választókat sem annyira, illetve - ahogy a példa mutatja - inkább a buszvezetőkre akarják fogni a problémát.
2019. jún. 11. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, de hogy lehet úgy betartani a menetrendet, hogy vadásszák és kicentizik a piros lámpákat?


Én ilyesmire gondoltam, hogy spórolnak az üzemanyaggal, vagy nem túl magabiztosak.

2019. jún. 12. 08:57
 8/12 anonim ***** válasza:
45%
Senki nem vadássza a piros lámpákat. Csak egy példa: a Stefánia út/Thököly úti megálló a Keleti felé pont a lámpa után van. Na most ha oda beáll egy 7-es, és neadjisten valami szerencsétlenkedő utas miatt nem tud elindulni és jön mögötte egy 5-ös aminek szintén meg kéne ott állnia, akkor nem fogja megkockáztatni, hogy a busz hátsó fele belelógjon a mögötte levő kereszteződésbe, akadályozva a forgalmat, úgyhogy inkább kivárja a pirosat, addigra az előtte levő 7-es talán már el tud addigra húzni a megállóból. Teccikérteni?
2019. jún. 12. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Buszvezető vagy?
2019. jún. 12. 10:22
 10/12 anonim ***** válasza:
Kérdező.... Hogy jut ilyen az eszedbe hogy ezzel spórolnak az üzemanyagon? Amíg áll a lámpánál addig is fogyasztja az alapjárat az üzemanyagot... Csak épp nem halad egy métert sem... Ráadásul több üzemanyagot is igényel megmozdítani azt a tizenpár tonnát, mint mozgásban tartani...
2019. júl. 17. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!