Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Van jövője a trolibusznak?

Van jövője a trolibusznak?

Figyelt kérdés
Szerintem 15-20 éven belül a nagyobb városok buszflottáit 100%-ban elektromos járművekre fogják cserélni. De vajon van-e létjogosultsága egy olyan járműnek, mely ugyanazt tudja, mint a jövő elektromos buszai, de felsővezeték kell hozzá, s így jóval drágább?

2019. jún. 15. 19:50
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
80%
Új vonalakat nyilván nem fognak létesíteni.
2019. jún. 15. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
83%

A meglévő vonalaknak van jövője.

10-20 éves távlatban előrejelezni nagy bátorság. Persze tudom technikai fejlődés meg minden, de ennek az üteme teljesen eltér a fejlett világban és a harmadik világbeli országokban. Nálunk is vannak még forgalomban 20 éves járművek, ami annyit jelent hogy az elmúlt 20 évben nem sikerült a teljes járműflottát frissíteni. A következő 20 évben sikerülni fog?


Egy másik érdekes kérdés az ár és az üzemeltetési költségek lesznek. Hibrid üzemű buszok tudják azt a rendelkezésre állást és futást produkálni, mint a dízelek. És az elektromos járművek?


Nyilván lesz fejlődés, de közel sem biztos hogy elérhető áron sokkal komolyabb cucc áll majd rendelkezésre.


Viszont a jó öreg trolibusz, az egyszerű és bevált technika. Szinte garantált a hosszú élettartam... Nyilván a felsővezeték telepítése és karbantartása költséges, de a fontosabb vonalakra szerintem alkalmasabb, mint az elektromos buszok. Rövidebb szárnyvonalakra jó lehet az elektromos busz is ( ha elérhető áron lesz a technika), sőt egy beépített töltővel és áramszedővel a kombinált szakaszokon utántölteni is tudna.


Szerintem a trolibusznak nagyobb jövője van, mint az elektromos buszoknak.

2019. jún. 15. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
52%
Nincs. Az elektromos buszok hatékonyabban használják fel az energiát és felsővezetékhez sincsenek kötve. Egyszerűen semmi értelme nincs trolit vásárolni. A meglévőket használni kell, ameddig ki nem öregednek, aztán szevasz tavasz.
2019. jún. 15. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
60%

"Az elektromos buszok hatékonyabban használják fel az energiát "


Azt meg hogy? :)

2019. jún. 15. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
47%
Úgy, hogy modernebb elektromotor van bennük, más a hajtás felépítése, ...
2019. jún. 15. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
60%
Modernebb villanymotor van egy elektromos buszban mint egy trolibuszban? Van erről valami bővebb információd is? Érdekelne, nem követem a villanybuszok világát.
2019. jún. 15. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
61%
Nagy valószínűséggel nincs.
2019. jún. 15. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
62%
#7, miből gondolod? :D :D
2019. jún. 15. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
33%

"#7, miből gondolod? :D :D"


Egyszerű, a trolibusz egy elektromos busz, aminek nem akkumulátora van, hanem folyamatosan veszi fel külső forrásból az áramot.

Na most ha én választhatok aközött, hogy veszek 20db elektromos buszt (trolit), ami csak előre kiépített útvonalon közlekedhet, rettentően zavarérzékeny és még speciális infrastrukturális költségei is vannak meg aközött, hogy vehetek 20db elektromos buszt (akkusat), ami bármerre közlekedhet, kevésbé zavarérzékeny és semmiféle extra infrastrukturális fenntartási költsége nincsen.

Nos ha ezt végiggondolod elég egyértelmű, hogy merre billen a mérleg.

A trolibusz azért létezik, mert sokáig nem voltak képesek olyan akkumulátorokat gyártani, amivel egy busz meg tudjon tenni 250-300Km-t. Ma már ez teljesíthető. Tehát jó eséllyel a szükségmegoldás, ami a trolibusz lett is ki fog kopni hamarosan.

2019. jún. 16. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

Jaaa, én azt hittem, hogy az enyémre válaszoltál. :D


Ma már van modern akkupakk, amivel egy szóló busz el tud menni klíma és fűtés nélkül 200-250km-t és 6 óra alatt fel tudod tölteni. Csuklósbusz dupla klímával? Egy hosszabb vonalon fordul kettőt a busz és mehet tölteni.

2019. jún. 16. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!