Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Kerekparhely foglalása szükség...

Kerekparhely foglalása szükséges mit is jelent pontosan az elviran? (Többi lent)

Figyelt kérdés
Tervezek Balatonra biciklit vinni, de láttam, hogy több vonaton is "Kerekparhely foglalása szükséges" felirat van. Ilyenkor Online előre kell foglalni a kerékpárt és a jegyet is vagy mikor reggel megyek jegyet venni akkor mondom, hogy egy kerékpár hely és pótjegyet kérnék az xx vonatra?

2019. jún. 18. 12:46
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Azt jelenti, hogy nem csak neked, hanem a kerékpárnak is kell helyjegyet venni, de ugyan úgy kell kerékpár jegy is.

Ezt érdemes az utazás előtt jóval (akár hetekkel korábban, amikor már tudod az utazás időpontját) megvenni, mert aznap már biztos nem kapsz helyjegyet. Én tavaly egy héttel az utazás előtt vettem meg a jegyeket, és nem tudott a pénztáros egy helyre szóló jegyet adni.

A Balaton expresseken általában van olyan kocsi ahol van a bicajod, és te is egy helyen vagytok, meg olyan kocsi, ahová berakod a bicajt, de neked máshová szól a helyjegyed. Le lehet lakatolni, ott lehet hagyni.

2019. jún. 18. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm! :)
2019. júl. 8. 18:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!