Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ha megszüntetik a hallgatói...

Ha megszüntetik a hallgatói jogviszonyom, mert nem sikerült egy vizsgám többedjére és fellebbezni lehet, mivel indokoljam? ELTE-TÁTK, kifutó szak, utolsó vizsga.

Figyelt kérdés
Ez kellett volna az abszolváláshoz. Az a baj, hogy negyedjére vettem fel, azt is már dékánival. Valójában meg csak 3x próbálkoztam a vizsgával.

2019. júl. 24. 11:39
 1/7 anonim ***** válasza:
76%
Fellebbezhetsz azzal, amit leírtál, de nem tartom valószínűnek, hogy elfogadják. Arról ők nem tehetnek, hogy csak 3x voltál vizsgázni. Gondolom ott is olyan szabály van, hogy vagy a 6. sikertelen ismetlővizsga után bocsátanak el VAGY ha negyedszer sem sikerül egy tárgyat teljesíteni.
2019. júl. 24. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
76%
Ha az utolsó vizsga volt és nincs tovább, hiába. Esetleg pótfelvételin, vagy jövőre bedhatod egy hasonló szakra máshova és ott beszámíttathatod azt ami megvan, így csak ezt a tárgyat, meg esetleg azokat kell elvégezned ami ott nem volt. Ha szerencséd van egy félév alatt letudod és abszolválhatsz.
2019. júl. 24. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Ezt tudom, de tapasztalat, hogy TÁTK-n leszarnak mindent és elfogadnak mindent.. Szóval tök jó. Csak nem feléjük kell írnom. Meg nálunk dékánikra sincsen korlátozás, más tárgyból is voltam kb. ötször vizsgázni, mire kiderült, változott a tematika, csak engem róla nem értesítettek, órám se volt, stb. Ezért állok így, és tettem fel a kérdést.
2019. júl. 24. 11:52
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Méltànyossági kérelmet adj be. Úgy tudom azt csak egyetlen egyszer lehet. Nekem egy ismerősöm az ugyanígy abszolválás miatt adta be és elfogadták. Azt tényleg csak akkor szabad ellőni ha nagyon muszáj, és a te esetedben az.
2019. júl. 24. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Nálunk nincs a dékáni méltányossági kérelemre limit, mint írtam. Már adtam be vagy háromszor, pl. utólagos tárgyfelvétel miatt, csak fizetnem kellett.
2019. júl. 24. 12:27
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Ok, de én nem dékáni méltányosságiról beszélek, hanem rektoriról. Azt csak egyetlen egyszer, legfeljebb kétszer lehet benyújtani nagyon indokolt esetben.
2019. júl. 24. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Ez a nekem egy ismerősöm adott le kérelmet, most őszintén, mennyire valós?

Mert rektori kérelemről nincsen szó egy szabályzatban sem. Csak a dékáni.

2019. júl. 26. 12:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!