Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogyan tudjam meg, hogy hány...

Hogyan tudjam meg, hogy hány pontom van ha matekból meg angolból nem érettségiztem?

Figyelt kérdés

Jött ügye a várva várt SMS , de nem értem el a ponthatárt, viszont szeretném megtudni, hogy hány pontom van. Azt gondoltam, hogy azt írja a felvi, hogy ön megjelölt szakjához kellene xxx és önnek csak xxx pontja van.


De nem ez jött...


2019. júl. 24. 21:10
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
29%
Akkuk hogy érettségiztél magyarból vagy emelt töriből? 🤷‍♀️
2019. júl. 24. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 A kérdező kommentje:

Én is ezt mondtam anno, ezért nem csináltam akkor emelt érettségit, de múlt nyáron a gyerekkori barátom barátnője mondta, hogy se matek se német érettségivel nem rendelkezik és politológián tanul, kérdeztem és válasz az volt, hogy felvételi után volt egy szakértő aki felülvizsgálta ezt és jóváhagyta.


Vagy akkor kamuzott a csaj?

2019. júl. 24. 23:14
 13/20 A kérdező kommentje:

Sőt Apu kollégája meg jogot végzett nyelv nélkül...


Félre ne értsetek, nem úgy volt az érettségi , hogy beszöktem , kellett írni csomó kérvényt, hogy fogadják el a mentesítéseket.


Az a legnagyobb bajom, hogy én ezt az egészet nem akartam, nekem nem való az egyetem magam szeretek tanulni főleg törit, de most belevágtam és a sikertelenségem okát szeretném megtalálni a számokban. Félreértés ne essék, nem fogok eret vágni ezért meg Szabó Péter motivációs mémeket megosztani facebookon, csak számokat szeretnék látni, mégis mennyit érek.


:)

2019. júl. 24. 23:19
 14/20 anonim ***** válasza:
29%
Mit jeloltel? Lehet meg se erne elvegezned...eleg sok ilyen egyetemi szak van. Most a szakmaval jobban el tudsz helyezkedni, mint a legtobb diplomaval.
2019. júl. 24. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 A kérdező kommentje:
Történelmet, váltanék melót, és az pont olyan lenne ,hogy abba belefér az egyetem mert levelezőre jelentkeztem és Pécsen lenne :) vagy Pécsett , mondjuk a Pécsett az helyesebbnek vélem. :) Pécsett.
2019. júl. 24. 23:23
 16/20 A kérdező kommentje:
De valami diploma meg a későbbi terveimhez kell, mert akkor nem 5 évet kéne oktatónak lenni ,hogy vizsgabiztos legyek hanem 3-at ( ügye bármely diploma -2 év ).
2019. júl. 24. 23:25
 17/20 anonim ***** válasza:
29%

Ne haragudj, nem teljesen értem, hogy aki nem tud olvasni és számolni olyan szinten, hogy leérettségizzen, az mégis mit akar egyetemen? Van egy követelmény, ha azt nem tudod megugrani, akkor így jártál. Ha az egyetemet el tudod végezni, akkor az érettséginek sem kéne gondot okoznia.

Arról nem is beszélve, hogy 1. Hogy fordulhat elő, hogy a ponthatárok kihirdetésénél te azt sem tudod hány pontod van? Hetekkel ezelőtt észre kellett volna venned, hogy a felvi szerint érvénytelen a jelentkezésed, vagy nem tudja kiszámolni a pontjaid és utánajárnod. Elvégre ez neked fontos, nem a felvis ügyintézőnek. 2. Hivatalos ügyek intézésénél az nem kifogás, hogy vmi csaj vmikor mondott vmit, meg apu munkatársa. Hol egy rendelet? Egy jogszabály? Mégis mi alapján adtad le a jelentkezésed? Hova és mikor csatoltad a hiivatalos igazolást arról, hogy neked ezért és ezért felmentésed van? Mire hivatkoztál akkor? Arra, hogy a csak tán csak nem kamuzik?

Neked semmi keresnivalód az egyetemen, nem azért mert diszes vagy, hanem azért, mert alap ügyintézési problémák elvégzése is gondot okoz. Ismerek diszgráfiás nőt, aki elvégezte az orvosit, persze ugyanazokkal a követelményekkel, mint mindenki más. Tehát meg lehet csinálni, csak akarni kell. Te ezt nem akartad eléggé. Majd talán jövőre ügyesebb leszel.

2019. júl. 25. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
29%
Igaza van az előttem szólónak. Ha diszgráfiás vagy és nem érettségiztél nyelvből, akkor történelemből és magyarból hogy tudtál? És egyetemen mi a célod? Ha meg tényleg diszgráfiás vagy és diszkalkuliás, akkor csak van róla papírod és nem csak annyi, hogy x,y mondta, hogy így is be lehet kerülni. Ezeket a papírokat csatolni kellett a jelentkezéshez. A pontokat meg már napokkal korábban látni kellett. Nem való neked az egyetem.
2019. júl. 25. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is hanyagold...Ez kb olyan mintha valami focista akarna lenni de csak fél lába van.
2019. júl. 25. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 A kérdező kommentje:

Érthető, valóban nem valón nekem, azt gondoltam ,hogy 1 tantárgyból mindig is jó voltam , az a töri és akkor vihetem még e vonalon tovább a dolgokat, de nem. Nem baj, majd lesz valami. Legalább ingyenes volt a jelentkezés. :)


Mindenkit felpontoztam ( még azt is aki szerint nincs érettségim, megtisztelt a válaszával mindenki. )

2019. júl. 25. 13:01
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!