Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Gyogyszereszetire vettek fel,...

Gyogyszereszetire vettek fel, de fizikabol emelteztem?

Figyelt kérdés

Erdemes nyaron nekifekudni a kemianak?

Vagy majd egyetemmel felveszem a tempot latom vannak alapozo targyak kemiabol.


2019. júl. 25. 07:53
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:
Anatomia az nem csak csontokkal foglalkozik? Es amugy a gytk anatomia mennyire hasonlit az orvosi anatomiahoz? Ugyan azt tanuljak?
2019. júl. 27. 19:59
 12/14 anonim ***** válasza:
100%

Dehogy,csonttan ÁOK-n is nagyon az elején van. GYTK-n ömlesztett anatómia van,gimis anyag latinnal kiegészítve kb. Nem nagy szám nektek,attól nem kell tartani.:)

De én azt javaslom,hogy pihenj nyáron. Élvezd ki,hogy van szabad nyarad még. Ősztől úgy is megy a hajtás majd.

Egy ÁOK-s

2019. júl. 27. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 ÁBerta ***** válasza:

Én nem szerettem sose a kémiát, nem is nagyon tudtam, de az egyetemen szinte előről kezdik az oktatást, tehát meg lehet tanulni. Nyilván minél jobb alapokkal jön valaki, annál könyebb főleg az elején.


Szegeden ez a helyzet:

A kezdet kezdetén az általános kémia előadások és gyakorlatok segítenek megalapozni az egyetemi tanuláshoz szükséges kémiatudást, és megismertet az alapvető laboratóriumi eszközökkel, műveletekkel. A második félévben következnek a kvalitatív kémiai analízis előadások és a „kvalianal” gyakorlatok. Ekkor vannak a kvantitatív kémiai analízis és szervetlen kémia előadások is.


A másodév elején aztán lehet titrálni, méricskélni a „kvantianal” gyakorlatokon, és elkezdődik a szerves kémia (előadás+gyak). Ez a legkémiásabb év, hiszen ezek mellett van fizikai kémia elmélet is. A második félévben szerves, biokémia és kolloidkémi előadások vannak, illetve ekkor vannak a közös fizikai kémiai és kolloidkémiai gyakorlatok is.


Harmadévben aztán megkezdődnek a szaktantárgyak: a két féléves gyógyszerészi kémia előadások és gyakorlatok (a szintetikus gyógyszerek hatóanyagainak szerkezete, előállíta és vizsgálata), a gyógynövény- és drogismeret (szintén két féléves) a természetes hatóanyagok kémiájáról szól.


Negyedév első félévében gyógyszeranalízis előadások és gyakorlatok vannak, majd a második félévben a betegségek diagnosztikájáhoiz használt klinikai laboratóriumi vizsgálatok is kémiás egy kicsit.


Persze ezeken kívül is számos más tárgyban ott a kémia, hiszen a gyógyszerek hatásának, szervezetbeni sorsának megértéséhez, a biotechnológiához és a gyógyszertechnológiához is szükség van rá.

2021. máj. 25. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:
Elegge konnyen megy :) nekem
2021. máj. 25. 11:06
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!