Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Szemezek a gazdaságinformatiká...

Szemezek a gazdaságinformatikával, szerintetek jó szak?

Figyelt kérdés
Gondolkodom rajta, hogy jövőre oda jelentkezek. Minden tapasztalat érdekel, szerintetek milyen?
2019. júl. 25. 19:36
 1/3 anonim ***** válasza:
Én 1 évig jártam OE-KGK gazdinfo Bsc-re. Nekem nem jött be. Idén újrafelvételiztem mérnökinfóra. Én nem ajánlom a gazdinfot. Ha konkrét kérdésed van, válaszolok szivesen.
2019. aug. 8. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Engem érdekel a közgáz és üzleti folyamatok és az informatika is. Nem akarok kizárólag programozni, "valami más" is jó lenne mellé. Ezért szemeztem vele.


Neked mi nem tetszett benne?

2019. aug. 8. 13:43
 3/3 anonim ***** válasza:

Ez tipikus nesze semmi fogd meg jól szak. Csábítóan hangzik, mert infó is, meg gazdaság is, azt képzeli az ember, hogy ezzel olyan lesz, mintha két szakot csinált volna. Ami részben igaz is, mert két szak lebutított változatát gyúrják egybe. Így nem képeznek igazán jó szakembereket. Inkább legyen valaki egy szaknak mestere, mint kettőt ímmel-ámmal tudjon. Gazdasági szak ma divatos, mert azt hiszik, ott dől a lé. Ez egyrészt csak keveseknek jön be, másrészt Dunát lehet velük rekeszteni, ezért csökkentik nagyon az államilag támogatott létszámot.


Szóval szerintem döntsd el, hogy a gazdaság vagy az informatika érdekel jobban, és aszerint válassz szakot.

2019. aug. 8. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!