Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Egyetemi kiiratkozás 1 hónap...

Egyetemi kiiratkozás 1 hónap után?

Figyelt kérdés

Felvettek a fősulira, de már nem vagyok biztos abban, hogy a szak nekem való... van arra lehetőség, hogy pl. 1 hónapot adok az egésznek, hogy megnézzem tényleg tetszik-e? Ha nem, és ki szeretnék iratkozni, akkor kell valamit fizetnem utána?

Állami ösztöndíjas félévet kezdenék.


2019. júl. 31. 23:41
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
30%
Döntsd már el.. Menj munkahelyre melegedni, ha csak ez a szándékod. Illene lenne már tudnod, hogy mégis mit akarsz magaddal kezdeni, az helyett hogy mások elől veszed el a helyet egyetemen az ország pénzét kihasználva.
2019. aug. 1. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Kiiratkozhatsz akármikor. Az első félév ingyenes, tehát nem kell visszafizetni semmit.
2019. aug. 1. 01:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
91%

"az ország pénzét kihasználva."


Ez legyen a legnagyobb baj... Ha normális lenne a kormány és nem lopna szét mindent akkor egyetértenék vele, de így...

2019. aug. 1. 01:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
90%
Visszafizetési kötelezettséged nem keletkezik, de ha több, mint egy hónapot töltesz az egyetemen, ugrik egy államilag finanszírozott féléved, úgyhogy érdemes lenne 30 napon belül eldönteni.
2019. aug. 1. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
24%
Igen, az iratkozási nyilatkozat visszavonható, nézd meg, hogy ott, ahova jelentkeztél, mennyi idő van rá. Ezen belül olyan, mintha be sem iratkoztál volna, nem fogy el a féléved. (pl ELTE-n nappalis a szorgalmi időszak második hetének végéig, egyéb tagozatos a negyedik hét végéig teheti meg)
2019. aug. 1. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Az elsőre regálnék azzal, hogy tudtommal munkahelyeken is azért van próbaidő, hogy kiderüljön, tudsz-e együtt dolgozni az ottaniakkal, kitaláld, hogy jó lesz-e számodra az a hely, illetve hogy a munkáltatód meg lenne-e elégedve veled.

Na már most honnan tudjam, hogy nekem való-e egy teljesen idegen dolog, amit a való életben holmi kevés esély van megtapasztalni... Nem tudhatom, hogy tudnék-e olyan körülmények között dolgozni, bírnám-e lelkileg azt, amivel ez a hivatás jár, amíg meg nem tapasztalom..


A többi választ köszönöm!

2019. aug. 1. 10:13
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező, én megértelek, de egy hónap alatt a suliban az nem fog kiderülni, bírod-e a szakmát.
2019. aug. 1. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
29%
Kiderül egy hónap alatt. Akkor már jönnek a zhk. És latja, hogy megy e neki vagy sem. Ismerősöm is ott hagyta egy Anál zh után :D. Nem mindenkinek megy és nem mindenkinek való. Pont azért az első félév ingyenes.
2019. aug. 1. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
24%
az, hogy a tanulás nem megy, az se derül ki egy hónap alatt, nem az, hogy a hivatást bírja-e, mert a szakma közelébe se kerül.
2019. aug. 1. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Egy hónap szerintem is kevés és az alatt nem sok minden derül ki (már ha azért valamennyire érdekel és nem úgy mész oda, hogy utálod az egészet), szóval én akkor már megvárnám a félév végét. Így igen, elmegy egy féléved, de az azért még nem a világ vége.
2019. aug. 1. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!