Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ez hogy van a felvételinél?

Ez hogy van a felvételinél?

Figyelt kérdés
jövőre fogok érettségizni és utánna turizmus-vendéglátást szeretnék tanulni.Jövőre már kötelező lesz egy emelt szintű érettségi és ha én biológiából rakom majd le ugye az számítani fog a felvételihez? Azért kérdezem mert ehez a szakhoz vagy töri vagy angol vagy matek stb tantárgyakat számolnak pontoknak.

2019. aug. 1. 17:08
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Csak akkor, ha azok között a tantárgyak között van, amelyekből pontot számítanak.
2019. aug. 1. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
75%

[link]

Eszerint a táblázat szerint nem számít bele. Leteheted ugyan, de nem fogsz tudni vele bekerülni turizmus-vendéglátásba, sajnos :(

2019. aug. 1. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
tehát csak akkor fogok tudni bekerülni ha a táblázatban lévő valamelyik tantárgyból van emelt szintű?
2019. aug. 1. 17:23
 4/6 anonim ***** válasza:
75%

Igen, megnéztem mivel a szaknál általános követelmények vannak, így csak akkor tudsz, ha ezek közül rendelkezel egy emelt érettségivel:

informatika ismeretek, informatikai ismeretek, kereskedelem ismeretek, kereskedelmi ismeretek,

közgazdaság ismeretek, közgazdasági ismeretek, turisztika ismeretek, turisztikai ismeretek, ügyvitel

ismeretek, vendéglátóipar ismeretek, vendéglátóipari ismeretek.

Egyéb esetben sajnos érvénytelen lesz a jelentkezésed.

2019. aug. 1. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Elnézést, a sima érettségi tárgyakat kihagytam:

gazdasági ismeretek vagy egy idegen nyelv (angol, francia, német, olasz, orosz, spanyol) vagy

informatika vagy matematika vagy történelem vagy földrajz vagy egy szakmai előkészítő tárgy vagy egy

ágazati szakmai érettségi vizsgatárgy.

Tehát ezek közül kell, és itt nincs a biológia felsorolva.

2019. aug. 1. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Értem köszönöm! Csak nem volt még feltüntetve sehol mivel eddig nem volt kötelező az emelt szint!
2019. aug. 1. 17:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!