Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Tényleg igaz az 50 órás...

Tényleg igaz az 50 órás közmunkával kapcsolatban, hogy az 50 órán kívül még át kell menni a határon túlra vásárolni?

Figyelt kérdés
Egyik ismerősömtől hallottam, hogy az egyik erős gimiben nemcsak le kellett tudni az 50 órás b.a.romságot, de az érettségi előtti utolsó hónapban tudták meg, hogy ez nem elég az érettségihez, hanem még el kellett menniük egy határontúli magyar kereskedéshez, ott vásárolniuk kellett, és közös fotóval bizonyítaniuk kellett, hogy tényleg ott voltak és vásároltak.

2019. aug. 2. 00:01
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:
Ezt nekem mesélték, hogy a sulijukban, ami egy elég erős top100-as pesti iskola, ott április elején közölték ismerősömék osztályával, hogy el kellett volna menniük határon túlra, mert az is beletartozik a közmunkába, ezért béreltek egy buszt és Szlovákiába mentek egy magyar tulajdonú cukrászdába, ahol kötelező volt fagyit vásárolniuk, majd fényképezkedni az üzlet épületével, ezzel támogatva a határontúliakat.
2019. aug. 2. 16:13
 12/16 anonim ***** válasza:
100%
Akkor ez egyedi eset volt. (Énszerintem.) És remélem,hogy többet nem fordul elő. Hát ilyet nem lehet csinálni, ilyenről sehol nem lehet hallani, hogy vásárlásra KÖTELEZNÉK a diákokat. Ez borzasztó, ha ilyen megtörténhet.
2019. aug. 2. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem csak jól átvágták ismerősöd osztályát. Ilyenre tényleg nem lehet senkit sem kötelezni. Ez egyedül annak a cukrászdának hozott hasznot.
2019. aug. 2. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
100%
Ezt április elsején mesélték neked?
2019. aug. 3. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 A kérdező kommentje:
14-es bárcsak akkor mondták volna, de ezt most augusztusban mondták nekem, viccen kívül.
2019. aug. 4. 09:14
 16/16 anonim ***** válasza:
100%

Ez szerintem egy EU-s pályázat lehetett, ott van az, hogy fotókkal kell igazolni, hogy valóban megtörtént valami. Gondolom a suli pályázott egy olyanra, aminek a témája a határontúli magyarság támogatása vagy micsoda és azért mentek oda. Ugye a pályázatra a pénzt akkor kapják meg, ha tényleg részt vettek rajta diákok is (gondolom ez szerepelt a kiírásban), ezért vitték őket. Azt pedig azért mondhatták, hogy kötelező az 50 órához, hogy így tuti legyen elég ember.


Na ilyenekre megy el sok pályázati pénz...

2019. aug. 28. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!