Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Szakgimnáziumból van esélyem...

Ghjj kérdése:

Szakgimnáziumból van esélyem arra, hogy felvegyenek az Nke hhk-ra vagy gimnáziumba menjek? A szakgimit, azért választanám, mert ha esetleg nem sikerül az egyetem van honnan indulnom.

Figyelt kérdés

#NKE #hhk szakgimnazium
2019. aug. 3. 10:28
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Nézd meg a felvételi követelményeket felvin. Ha jól rémlik, fizikai alkalmassági (magyarul tudsz-e x távot y idő alatt teljesíteni, fekvőtámasz, egyebek), illetve jövőre ugye emelt szintű érettségi és nyelvvizsga kell hozzá. Utóbbiakra talán gimiben könnyebb felkészülni, de ha kitartó vagy, szakgimiből is sikerülhet, főleg, ha nem kell más, haszontalanabb dolgokat megtanulnod. (Gondolok itt arra, hogy neked nem kell a fizika(?), de gimiben nyomják 3 évig, szakgimiben meg 1 évig).
2019. aug. 3. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Nem elég csak egy tantárgyból emeltezni?
2019. aug. 3. 11:36
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
2020tól egy emelt kötelező lesz, arra nem fog extra pont járni. Elég 1 emelt, de ha többletpontot is akarsz, 2 kell.
2019. aug. 3. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

ha ránézel a pontokra akkor 1 sem kéne....


Mikor én odajártam 350-410 volt a ponthatár, most 270...


A kötelező emelten kívül, nem kell semmi hiddel... (angol nyelvvizsga igen)


Ui: Én szakközépből mentem és felvettek.

2019. aug. 5. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!