Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mit tegyek annak érdekében,...

Attila.@21 kérdése:

Mit tegyek annak érdekében, hogy szebben fejezzem ki magam szóban?

Figyelt kérdés
Nagy problémám, hogy nem tudom magam szépen kifejezni, sokszor nem is tudom igazán, hogy mit akarok mondani ezért akadozva beszélek. Nem nevezném ezt dadogásnak és nem is hasonlítanám semmilyen beszédhibához, szimplán akadozva beszélek. Biztos vagyok benne, hogy köze van az önbizalomhiányhoz is, de nem ez az elsődleges oka hanem az, hogy nincs elég szókincsem. Pedig nagy szükségem lenne rá, mivel én és édesapám ketten viszünk egy vállalkozást, de ha üzletelünk apám nélkül meg se tudok nyikkanni. A tanácsotokat kérném ezügyben, mivel a magánéletem is sokkal könnyebb lenne ezáltal. Ezek mellett a másik nagy célom, hogy változtassak az öltözködési- és viselkedési stilusomon. Szeretnék rossz fiú lenni kivül-belülről.
2019. aug. 3. 23:47
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Ne akarj más lenni, mint ami vagy! Abból jó nem jön ki! A bizalomkeltés legfőbb eszköze a hitelesség. Hogy az vagy, aki vagy. A beszédkészség majd megjön idővel, még nagyon fiatal vagy. Senki nem orátori képességekkel a szájában született. Éppúgy gyakorolni kell, mint minden mást, és éppúgy idő kell hozzá. Minél többet csinálod, annál jobban fog menni. És semmi nem történik, ha az elején nem vagy tökéletes.
2019. aug. 4. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
68%

Szia!


Először is, a beszéden, önbizalmon nagyon(-nagyon) nehéz és lassú folyamat változtatni, és rengeteg gyakorlás szükséges hozzá! Nem tudom, hogy lenne-e lehetőséged eljutni egy beszédtanárhoz, az rengeteget segítene.


De addig is egy pár jótanács.


(1) A legfontosabb dolog a gyakorlás. Erre pedig ott van a mobiltelefonod. Tervezz meg egy kis jelenetet, készülj fel egy kis beszéddel, és vedd fel magadat, ahogyan elmondod. Ne félj, az elsőt irtó ciki lesz visszanézni, de nem gond, vedd fel még egyszer! Addig gyakorold és addig vedd fel, amíg nem vagy vele viszonylag elégedett.


Ekkor küldd át a videót pár barátodnak. (Nekem is átküldheted, ha szeretnéd, privátban, megnézem és véleményezem szívesen.) De utána ne azt kérdezd meg tőlük, hogy "na milyen volt?", mert erre mind azt fogja mondani udvariasan, hogy jó volt stb. Hanem azt kérdezd meg tőlük, hogy MIRE EMLÉKEZNEK? Csak ez az érdekes. Hogy mire emlékeznek abból, amit elmondtál.


(2) Ide kapcsolódik a másik pont: tiszta, egyértelmű üzenetek. Ez rettentően nehéz, főleg nekünk, magyaroknak. Kicsit körülményesen beszélünk. Gyakorold azt, hogyan tudsz bármilyen témában pár egyszerű üzenetet megfogalmazni. Maximum 3-at. (Így is szokták egyébként professzionálisan: vagy 2, vagy 3 üzenetet adnak át, és ezzel egyből azt az érzést is keltetik, hogy milyen profik.) Ezt például úgy tudod gyakorolni, hogy minden nap elolvasol egy újságcikket valamilyen témában (bálnák kihalása stb.) és megfogalmazol egy ezzel kapcsolatos véleményt pár egyszerű pontban. (És innen kezdve az 1. pont.)


(3) Tudd, hogy mit akarsz az emberektől. Általában azért kommunikálunk az emberekkel, mert szeretnénk, ha valamit csinálnának. Tehát ezt mindig fogalmazd meg, hogy tulajdonképpen mi az, amit szeretnél a másiktól, mit csináljon? Innen kezdve a 2. meg az 1. pont.


(4) Figyelj a másik emberre. Szintén sztenderd hiba, hogy nem figyelünk oda, hogy a másik mit mond, mit szeretne. Nem gondolkodunk a fejével, csak magunkkal vagyunk elfoglalva (például azzal, hogy jaj de dadogunk stb.). Kezdj el figyelni a másik emberre, mit szeretne, mit mond. Ez már önmagában fél siker.


Összerakva az 1-4 pontokat: iszonyatosan nehéz, de kezdd el kicsiben. Tűzz ki valamilyen célt, amit el szeretnél érni valahol, valakinél, és készülj fel rá rendesen. Írd össze, mit szeretnél a másik embertől, utána, hogy mi az a 2-3 pont amivel meg tudod őt győzni, és utána meg gyakorold be rendesen. És utána próbáld ki magad élőben.


Sokat segít még az NLP technika is. Ülj le nyugodtan, és képzeld el a szituációt. Pontosan hogy fog történni, hogyan fogsz viselkedni, mit fogsz mondani, ő mit fog mondani. Játszd le magadban az egészet újra és újra. Ha el tudod képzelni a helyzetet, az segít abban, hogy élőben is úgy viselkedj.


Persze eleinte nagyon nehéz ez az egész, sok-sok kudarcod lesz, de figyeld magadat és tanulj a hibáidból. Szerintem tanár nélkül ennyire lehet jutni, illetve ha nagyon jól beszélsz angolul akkor ajánlok videokurzust amikből én sokat tanultam.


De a leghatékonyabb mindig az élő beszédtanár.

2019. aug. 4. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a gyors válaszokat! De nem értek abban egyet, hogy hiteltelen lenne, ha más lennék, mint aki voltam/vagyok. Rengeteg olyan történetről hallottam, olvastam ami arról szól, hogy az adott emberből kise nézték volna, hogy ekkora változást tud produkál, de valahogy mégis sikerült neki. Abban viszont igazat adok, hogy ez nem fog menni egyről a kettőre. Megnyerő személyiség szeretnék lenni és soha az életben nem fogok erről letenni. Megigérem, hogy egyszer sokan fognak hallani és beszélni a nevemről.

Sajnos gyermekkoromban nem volt erre lehetőségem, hogy ilyen álmokat szövögessek, de mióta apámmal lakok tudom, hogy ezt akarom. Mivel introveltált személyiség vagyok hátrányból indulok, mint a többi ember, de ez nem kifogás a céljaim elérésére. Számtalan introvertált jó eszű üzletember van a világon és én is az leszek!

2019. aug. 4. 00:26
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
De mért akarsz rosszfiú lenni? Az egészséges önértékelés nem azt jelenti, hogy másokon átgázoló gonosz, gátlástalan, önző, pénzéhes, nagyképű. Olyan ne akarjál lenni!
2019. aug. 4. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
A jó fiúkat elnyomják! 😎✌🏿
2019. aug. 4. 01:40
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Sokban hasonlitunk kerdezo, hany eves vagy?

Marmint en nem dadogok meg hasonlok, de en is tobb akarok lenni mint ami vagyok.

Ma mar tudom, hogy tevkepzeteim vannak, es ugy is kezelem ezt a dolgot: mindig feltor belolem a szegyen, ha azon kapom magam, hogy jatszom az agyam.

A fo problemad tenyleg az onbizalmaddal van, de ha elkezded jatszani az agyad csak azert, hogy masok kapjanak egy kivant kepet rolad, akkor azzal sajat magadnak uzened azt, hogy nem vagy eleg jo, nem becsulod magad annyira, hogy tokosen felvallald onmagad.


A batorsag azt jelenti, hogy ismered magad, tisztaban vagy az erzeseiddel es a gyengesegeiddel, es a felelmeid ellenere felvallalod magad ugy ahogy vagy es oszinten nekimesz a kihivasoknak a kudarcot bekalkulalva es tanulva belole- szeretnek egyszer en is eljutni erre a szintre. Meg nagyon zoldfulu vagyok.


A legfontosabb: tok mindegy, ki mit gondol rolad. De tenyleg. Legyen az apa, anya, tanarno, csaj,barat, a srac akire felnezel mert szrik a vilagra te meg szorongsz. Tudd, ki vagy es mit akarsz. Kuzdj meg a celjaidert. Ez jellemet formal. Amit te csinalsz, az egy habi mumajer kezsegbeesett probalkozasa hogy lefojtsa a sajat maga irant erzett szegyent.

En arrogans voltam/vagyok es onzo- evek kellettek mire fokozatosan rajottem, hogy valojaban egy betegesen rettego srac van bennem, aki keptelen elfogadni a kudarcot. Vki irta is itt, hogy a hitelesseg a legfontosabb. Ez igy van. 100% oszinteseg magaddal szemben. Ez mindennek az alapja. Ajanlom olvass jo sok onismereti konyvet es pszichologiat.

20/f

2019. aug. 4. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Nem szeretnék megjátszani magam egyáltalán főleg nem mások miatt. Egyszerűen más akarok lenni. Most visszahúzodó csendes vagyok és ez nagyon zavar. Szeretném kihasználni a lelkem mélyén lakozó embert, mert érzem én ott belül, hogy van ott bent valaki aki kiakar törni és nagy dolgokat akar véghez vinni. Jelenleg barátnőm sincs és gyenge is vagyok ebben a jellemem miatt. Mint ahogy feljebb is írtam gyerekkoromban nem tudtam az lenni, mint aki az elmúlt 2-3 évbem szeretnék lenni. Szinte az egész gyerekkoromat 13 éves koromig a szobában töltöttem konzoljátékok társaságában. Szinte a szüleimmel sem beszéltem valami oknál fogva. Egyszerűen nem tudom miért. Úgy érzem nem forrt ki akkor a személyiségem, de most lesz az ideje, hogy ez eljöjjön.
2019. aug. 4. 20:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!