Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mit tehetnék annak érdekében,...

Mit tehetnék annak érdekében, hogy az emelt történelem érettségi napjára ne felejtsek sokat az egyes tételekből?

Figyelt kérdés

Ugyebár, elég sok tétel van történelemből, s némileg aggódom, hogy bár sokat tanulok rá mindennap, elfelejtek idővel dátumokat. A helységnevekkel és az összefüggésekkel nincs problémám, azonban az évszámokkal kicsit bajban vagyok. Emellett, nem tudom pontosan, hogy az egyes tételekből mi az, ami feltétlenül fontos évszám, név, esemény, mert bár Bori István könyve nagyon jól összefoglalja a tételeket, néhány közülük igencsak hosszú (főként a 10. témakörben), így nem mindig tudom eldönteni, hogy mi az az információ, amit mindenképp fontos megjegyeznem - a hosszúságuk miatt pedig nagyon “soknak” tűnik a megtanulandó, s emiatt nem tudom, mi az, amit feltétlenül lényeges ismét áttanulmányozni az érettségi előtti 1-2 hétben.


Tudnátok kérlek tanácsot adni ezzel kapcsolatban?

Köszönöm előre is a válaszokat!



2019. febr. 2. 22:46
 1/2 anonim ***** válasza:
Szerintem az a megoldás, hogy az összes dátumot amit tudni kell felírod egy külön lapokra sorszerűen és bemagolod. Legalábbis én így csináltam mindig a törivel. Ha csak így olvasgattam a tételben, úgy sosem ragadt meg.
2019. febr. 3. 01:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
ja és időrendben írd le őket
2019. febr. 3. 01:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!