Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Pannon Egyetem anglisztika?

Pannon Egyetem anglisztika?

Figyelt kérdés
Felvettek anglisztikara, van nyelvvizsgam is de felek, hogy kibukok, nem vagyok tul jo angolbol, de nagyon szeretem a nyelvet. Lesz valami szintfelmero? Nagyon nehez a szak? Milyenek a tanarok?

2019. aug. 4. 20:37
 1/6 anonim ***** válasza:
76%
Nem vagy túl jó angolból? Akkor logikus választás volt az anglisztika. Ha felvettek, valószínűleg végig is tudod csinálni, ha igyekszel.
2019. aug. 4. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
16%
Easy
2019. aug. 4. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
84%
Ha nem tudsz angolul, de anglisztikára jelentkeztél, akkor hülye vagy, egyébként kb. lehetetlen kibukni. Társadalomtudományos kar mitől félsz? easy
2019. aug. 4. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
93%

Két évig jártam Pannonon anglisztikára, egyáltalán nem nehéz, sőt... B2-es nyelvvizsgával teljesen jól elvoltam, egy év alatt aztán felfejlődtem C1-esre, mert azért az, hogy minden nap több órán át angolt hallasz nagyon jól tud vinni előre. Tanárok nagy része jófej, persze mint mindenhol, itt is van 1-2, akivel jobb, ha nem kerülsz össze, de a tudása még ezeknek a tanároknak is hatalmas, stílusukkal van csak probléma. Szintfelmérő nem lesz, de tele lesz nyelvtannal és nyelvészettel az egész, ami volt, akinek a halála volt, de pl. én az egész képzésben azt az egyet tartottam értelmesnek (azért is hagytam ott végül), úgyhogy nyitottnak és elhivatottnak kell lenned, hogy aztán végül tényleg jól járj vele, ha elvégzed, mert mester nélkül igazából annyit ér a szak, mint egy C1-es nyelvvizsga.

Első évben lesz 1-2 magyar nyelvű órád, a többi igazából országismeretek, nyelvészet töményen és nyelvtani órák, majd a második évben mellétársul az irodalom is, na az volt az, amikor én azt mondtam, hogy köszönöm szépen, mentem innen, hát ezzel aztán az életben nem kezdek majd semmit, remélem te nem így jársz majd.

A társaság viszont hihetetlenül jó, a kollégiumok nagyon jók és a gólyatábort se hagyd ki semmi pénzért!

2019. aug. 5. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
100%

Második félév végén van filter vizsga, ami lényegében egy felsőfokú nyelvvizsgának felel meg, jobb ha rágyúrsz, bár nem tudom pontosan mit értesz az alatt, hogy nem vagy túl jó benne... A középfokú is épp hogy csak meg lett?

Egyébként megfelelő nyelvtudással nem olyan nehéz a szak, van pár nehezebb, magolósabb tárgy, de összességében teljesíthető

2019. aug. 29. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Koszi

A szobeli orak mennyire veszesek? Milyenek a tanarok?

2019. aug. 30. 13:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!