Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ha egyedül a KRE-n van félig...

Ha egyedül a KRE-n van félig magyar nyelvű anglisztika, és a magyar nyelvű anglisztikán van csak több specializáció vagy minor felvételére lehetőség, az azt jelenti, hogy mindenhol máshol csak 1 specializáció felvétele lehetséges?

Figyelt kérdés

Ugyanis ezt a választ kaptam:


Az anglisztika (magyar nyelven) és az anglisztika (angol nyelven) alapképzési szakok közötti különbségek:

- az angol nyelven folyó képzésben a Filozófiatörténet, Egyházismeret, Bevezetés a Biblia olvasásába, Bevezetés az irodalomtudományba, Bevezetés a nyelvtudományba és Könyvtárismeret tantárgyakat is angol nyelven hallgatják a hallgatók, míg a magyar nyelven folyó képzésben ezeket a tantárgyakat magyar nyelven hallgatják, továbbá

- az anglisztika (angol nyelven) alapképzési szakon csak EGY specializáció felvételére van lehetőség (Észak-amerikai stúdiumok specializáció), ellentétben az anglisztika (magyar nyelven) alapképzési szakkal, ahol több specializáció, minor közül választhat a hallgató.



2019. jún. 29. 17:53
 1/1 anonim ***** válasza:
Nem KRE-s vagyok, de szerintem ez szimplán annyi, hogy alapvetően a magyar anglisztika van a magyar hallgatóknak és az angol nyelvű a külföldi/magyarul nem beszélő hallgatóknak. Legalábbis én abból indulok ki, hogy ez nálunk is úgy van, hogy az alap bölcsész tárgyak közül (pl. filozófia, irodalomtudomány, nyelvtudomány közül) van, amit angolul tartanak a külföldiekkel együtt és valamelyikből van külön magyar nyelvű óra a magyaroknak ( a többi angol óra pedig ugyanúgy közös). Ugyanígy a sávoknál, szakirányoknál pl. a külföldieknek (vagyis az angol nyelvű képzésen) nincsen fordítás szakirányuk, mert angol-magyar nyelven zajlik, így ők eggyel kevesebb lehetőség közül választhatnak. Illetve a minorok is mind magyar nyelvűek, tehát a külföldiek (az angol nyelvű képzésen) kizárólag anglisztikán belül szakosodhatnak.
2019. júl. 1. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!