Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Felnőttkori diszkalkuliának...

Felnőttkori diszkalkuliának lehet köze az alábbi problémákhoz?

Figyelt kérdés

Már alsós korom óta gondjaim voltak a matematikával, nagyon nehezen adtam össze, vontam ki, szorzótábla is nehezen ment, az analóg órát kb. kamasz koromig nem ismertem. Szinte végig hármas voltam, (rengeteg gyakorlás árán meg külön tanárral, szóval nem magamtól) ennek ellenére leérettségiztem, sőt a főiskolát is elvégeztem, igaz humán szakra jártam, mert az nyilván jóval erősebb volt.

Azonban a számokkal kapcsolatos problémáim nem múltak el az iskola után sem. Szinte a mai napig nem tudom megkülönböztetni a jobb és bal kezem (vagyis az irányokat) ezért vezetni sem merek, holott van jogosítványom, bár fogalmam sincs hogyan lett meg, mikor a térbeli tájékozódás nem az erősségem. Újabban (mintha visszatért volna) az analóg idő leolvasásával is problémáim vannak.Mennyiségeket soha nem tudtam megbecsülni, fejben számolni gyengén tudok és általánosságban bármi, amiben számok vagy műveletek vannak nem megy.

A kérdésem az lenne, hogy 22 évesen van-e értelme elmenni diszkalkulia felmérésre, s ha igen van-e felnőtteknek terápia, fejlesztés, mivel szeretnék ezen változtatni.

Csak értelmes válaszokat várok. Előre is köszönöm!



2019. aug. 6. 10:32
 1/2 anonim ***** válasza:

Nekem mindig is voltak hasonló gondjaim azzal a kiegészítéssel, hogy az olvasással is vannak gondjaim bár soha sem diagnosztizáltak sem diszkalkuliával sem diszlexiával (nem is voltam vizsgálaton).

Ha zavar akkor keress egy szakembert. Biztosan van segítség erre is. Én nem igazán érzem szükségét a saját esetemben. Megtanultam ezekkel a dolgokkal együtt élni. Ismerem a határaim és használok minden segédeszközt amit csak tudok, hogy ne legyen hatással a mindennapjaimra (az okostelefon megjelenése óta sokat javult a helyzet számomra).

2019. aug. 6. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod! Engem időnként zavar és a vizsgálatra nem a papír miatt lenne szükségem (hiszen már nem vagyok iskolás) hanem valami fejlesztő tevékenység miatt, amivel esetleg javithatok ezen
2019. aug. 6. 13:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!