Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Asztalos szakmát érdemes még...

Asztalos szakmát érdemes még kitanulni?

Figyelt kérdés

Én azt veszem észre, hogy az összes asztalos - akivel beszéltem - mind leterhelt, előre be vannak táblázva, sok a megrendelés (elvileg). Ebből kifolyólag, véleményem szerint egy újabb asztalos - ha jól dolgozik - megélne. Persze biztos hogy sokat kell dolgozni, ez tény.


A kérdés lényege, érdemes-e elvégezni? A környékemen két tanfolyam lehetőség van, az egyik kb. fél millió lenne vizsgával, de saját tanműhellyel, a másik csak papírt ad, saját gyakorlati helyet kell keresni (hogy állítsak oda egy asztaloshoz hogy kéne gyakhely, én is a konkurenciád akarok lenni...), ezért fele annyiba kerül mint előbbi.


Kétkezi és vállalkozási lehetőséget is adó szakmák közül kb. ez az egyedüli ami érdekel. Ráadásul itt nem muszáj "team"-ben dolgozni, mint pl. egy ácsnak, vagy festőnek stb. (nem vagyok nagy csapatjátékos, egyénileg szeretek dolgozni).


2019. aug. 7. 15:44
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Erdemes hiányszakma. Kb magyarorszagon minden. A nagyobb munkáktól kezdve kisebbekig pl egy megvett bútor összeszerelése stb sok lehetőséged van munkát találni. Lehet olyan is hogy csak egy bizonyos területet vállalsz pl nappali konyha bútorok nekünk asztalos csinálta a konyhát es mit ne mondjak nagyon drága mar az is ahogy megtervezte. Sok lehetőséged van ha van egy kis szépérzéked akkor pláne.
2019. aug. 7. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Így is "felszívna" a vállalkozói szféra, ha "telített"? Én legalább azt is látom hogy sokan asztalosok akarnak lenni, vagy már azok is, de ezzel szemben meg, mint írtam is, tényleg hiányoznak a piacról.
2019. aug. 7. 16:15
 3/3 anonim ***** válasza:
Azért arra készülj, hogy a suli után elég sok pénzbe kerül elindulni.
2019. aug. 7. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!