Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Melyik tanfolyamra érdemes...

Melyik tanfolyamra érdemes elmennem? Kitanulni valamilyen szakmát amit szeretnék, vagy német nyelv?

Figyelt kérdés

Szeretnék jobb életet biztosítani magamnak,illetve magunknak. (később családalapítás, lakás stb.)

Nem tudom hogy melyiket válasszam, kettő egyszerre nem menne, még később sem, mivel ezek nem olcsó mulatságok.

Ha németet kitanulnám, az biztos jó dolog lenne, csak nem tudom elképzelni hogy szakma nélkül, német nyelvtudással hol tudnék elhelyezkedni.

Bár, gyárban eltudnám magam képzelni ha más lehetőség nem lenne egyenlőre, de nem biztos hogy bírnám hosszú ideig. (pl. az utálatos emberek miatt, akik szeretnek másokkal foglalkozni)

Ha meg szakmát tanulnék ki, akkor persze természetesen olyat amit szeretek is majd csinálni. Csak hát ugye, ha itthon dolgoznék, és hiába a szakmámban, (érettségi nélkül) lehet ugyanott lennék pénzügyileg mint jelenleg ahol dolgozok gyárban.

Nem tudom mit csináljak. Nehéz.

Külföldi meló, német nyelvtudással, szakma nélkül, sok pénz. Vagy itthon, viszonylag elfogadható fizuval.

Olyan 250.000 Ft-tal már azt mondom boldogulnék.

Célom igazából annyi, mint legtöbb embernek, jól élni, és néha azért beiktatni egy-két nyaralást.

Nem szeretnék non-stop dolgozni apró fillérekért ami 90%-a elmegy kiadásra, aztán a többi maradékkal meg spóroljál.

Azt hiszem mindent leírtam, segítségre lenne szükségem.

Ti mit csinálnátok?



2017. nov. 5. 21:13
 1/2 anonim ***** válasza:

érettségi nélkül nettó 250 ezer az erős álom kategória. Én max 110 ezret mondanék. Az meg hogy külföld sok pénz..lehet, de a megélhetés is jóval drágább.


Ha jól akarsz élni, akkor először csinálj érettségit, utána meg egy keresett egyetemi szakot.

2017. nov. 5. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

110? Ne viccelj, most keresek 190 korul.

Német nyelv, vagy szakma.

Nem akarok ilyen irodában ücsörgős melót.

2017. nov. 5. 22:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!