Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Melyik a hasznosíthatóbb...

Melyik a hasznosíthatóbb szerintetek? Ha megcsinálok egy bölcsészkaros egyetemi képzést, vagy idegenvezetői tanfolyamra megyek, úgy, hogy a felsőfokú nyelvvizsgámat már anno megszereztem?

Figyelt kérdés
2010. júl. 12. 16:24
 1/8 anonim ***** válasza:
48%
Nehéz kérdés, de talán a 2.
2010. júl. 12. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
jó de hát egy egyteemi végzettség ma alapként szinte kötelező, szal akkro csináld őket párhuzamosan
2010. júl. 12. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
11%
Jó ha van egy egyetemi diplomád, de a bölcsész az, ami nagyjából semmit nem ér. :) Szépen hangzik, meg trendi, de az ég világon semmihez nem fogsz érteni. :)
2010. júl. 12. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
23%
Mindkettővel kitörölheted, külön-külön is, együtt is.
2010. júl. 12. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
90%
Ez rajtad múlik. Szerintem a megszerzett diploma értéke leginkább attól függ, hogy te azt hogyan tudod hasznosítani, milyen kapcsolataid vannak, mennyire vagy talpraesett, stb. Nekem a második szimpatikusabb, de azért az sem mindegy, hogy milyen bölcsészdiplomáról beszélsz, mert szerintem ott elég nagy a szórás az egyes szakok értéke között.
2010. júl. 12. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszi a hozzászólásokat. Igazából teljesen össze vagyok zavarodva, a teljes ismertségi köröm szinte diplomás és nagy részük nem tud elhelyezkedni. Ezért gondoltam, hogy talán a nyelvtudás értékesíthetőbb.
2010. júl. 12. 16:58
 7/8 anonim ***** válasza:
77%
Ha bölcsészkaron nyelvszakra jársz plusz idegenvezetőit is elvégzed, akkor (akár otthoni) nyelvtanár is lehetsz bónuszként. Nem a legkönnyebb, de megéri!
2010. júl. 12. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Akár mindkettőt is elvégezheted. Nagyon sok helyen fontos a papír, hogy legyen diplomád. Bölcsészkaron is van pár hasznosíthatóbb szak, érdemes lenne olyat választanod, amit fel tudsz használni az idegenvezetéshez (valaki írta a nyelvszakot, az szerintem teljesen jó), utána/közben meg el tudnád végezni a tanfolyamot. Ha a felsőfokú nyelvvizsgád megcsináltad, akkor szerintem egy nyelvi szak nem is lenne neked nehéz.
2010. júl. 12. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!