Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Lehet így alkotmánytant,...

Lehet így alkotmánytant, jogot tanulni? (középiskolai szinten)

Figyelt kérdés

Állampolgári ismereteket tanulok éppen, középiskolai könyvet kaptam kölcsön, mert szeretnék képbe lenni jó néhány dologgal, ami kimaradt az életemből, és cikinek érzem, hogy nem tudom.


Meg is látszik, hogy nem értek sok mindent, ugyanis sokszor 1 mondatot le kell fordítanom magyarról magyarra.

példa, épp előttem a könyv:

"A jogállam fogalmát a magyar Alkotmánybíróság több határozatában értelmezte. A jogállam elképzelhetetlen a törvényesség és jogbiztonság nélkül."


Fogalmam sincs, mit jelent ez a bekezdés.

Google a könyv mögött, már írom is:

- jogállam fogalma

- alkotmánybíróság jelentése

- jogbiztonság definíciója


Szóval értitek :D


Lehet ilyen bután valamit kezdeni, vagy adjam vissza a könyvet? :D


2019. aug. 8. 15:12
 1/1 anonim ***** válasza:
Figyi, ha nem vagy jogász akkor nem fogod érteni az alkotmányjogot, szerintem teljesen felesleges magadat ezzel strapálni, mert a jogi nyelvezet nehéz.
2019. aug. 8. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!