Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Egyetemtől tömegközlekedéssel...

Egyetemtől tömegközlekedéssel 1,5 órára lakom, de ez reggeli forgalomban két óra is lehet. Szerintetek megérné inkább kollégiumba menni?

Figyelt kérdés

Kollégiumban hátránynak találom: szobatárs, nincs wc és zuhanyzó a szobában, ezek a folyosó végén vannak koedukált vizesblokkban. Napi étkezéseket magamnak kell megoldani idegen környezetben ill. közös konyha. Buli. Bme kollégium szoval extra buli.


Szerintetek kollégium vagy bevállaljam az ingázást?



2019. aug. 9. 11:47
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
79%

Én egy órára laktam az egyetemtől, és bevállaltam a bejárást. Kollégista soha nem lennék.

Mondjuk a kollégiumba be is kell jutnod ha úgy döntesz, azzal is kalkulálnod kellene hogy lehet nem vesznek fel.

2019. aug. 9. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
76%
Én 2,5-et ingázom, meg lehet szokni. Tuti nem mennék koliba, csak ha nagyon muszáj, de ezt neked kell tudnod, mik az igényeid.
2019. aug. 9. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
63%
2 orara lakom az egyetemtol, ez is szar es korulmenyes, de semmi penzert nem mennek koliba.
2019. aug. 9. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
73%

Hasonló feltételekkel ingázok, most ötödik éve egyetemre.

Szerintem teljesíthető.

Persze vannak necces napok, amikor késik a vonat, vagy nincs menetrendszerintő közvetlen busz csatlakozásom, de ahogy látom a kolliban is vannak rendkívüli esetek, amikor nem tudsz vizsgára készülni, mert buli van, vagy nincs hely a tanulószobában....szóval mindkét verzióban vannak hátrányok, és persze előnyök.

Ha újrakezdeném akkor ismét ingázó lennék.

2019. aug. 9. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
89%

Ha az a 1,5-2 óra lakásajtótól az egyetem kapujáig értendő, akkor el lehet viselni. Hasonló idő, mire bent vagyok az egyetemen. De ennyi ingázásnál már mindenképp érdemes hasznosan eltölteni az utazást, illetve lehetőség szerint minél kevesebb napra rakni az órákat, ha megoldható, hogy csak 4, vagy 3 nap kelljen bemenni, akkor szerintem jobb, mint a kollégium.

Persze a kollis létnek is vannak előnyei, nem egy buliról lemarad az ember, ha ilyen messziről jár be, de ez már egyéni ízlés kérdése, hogy mi a fontosabb, a bulik és a nagyobb függetlenség, vagy az otthoni kényelem.

2019. aug. 9. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
82%
Nekem kb. fél óra mire lejutok az állomásra busszal, a vonatút durván egy óra, majd megint legalább fél óra kell ahhoz, hogy eljussak a busszal az egyetemre. Ez azt jelenti, hogy fél 5-kor kelek ahhoz, hogy beérjek a reggel 8-as órámra. Mielőtt egyetemista voltam erre még azt mondtam, hogy jó, ezt ki lehet bírni és nincsen semmi gáz, ha nem kapok kollégiumot, mert majd akkor bejárós leszek... Aztán végül kaptam kolit, elkezdtem az egyetemet és pár alkalommal előfordult már, hogy otthonról mentem be reggel az egyetemre és azóta azt mondom, hogy én biztosan nem leszek bejárós. Jó, az igazsághoz hozzátartozik, hogy nálunk ennél jobb a koli pl. én eddig egy saját fürdővel és konyhával rendelkező szobában laktam, egy szobatárssal. Viszont azért napi 3-4 óra utazás az szerintem rengeteg. Előfordulhat, hogy reggeltől késő délutánig vagy akár estig bent kell lenned az egyetemen és, ha szerencséd van, akkor az órák között van időd tanulni vagy esetleg utazás közben (bár ha kocsival jársz, akkor ez nyilván kiesik), de este én már nagyon fáradt lennék és nem biztos, hogy lenne még kedvem, erőm tanulni. Kolisként pedig azért könnyebb, mert általában közel vannak a képzés helyéhez és nem kell annyira korán kelni, gyorsan haza is érsz, szóval több időd van. Úgyhogy én inkább a kollégiumot választanám.
2019. aug. 9. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
82%

Én semmiképp se vállalnám be. 1 óra ajtótól ajtóig, amire azt mondom, hogy teljesen vállalható, afelett már szerintem nem éri meg.


23/F

2019. aug. 9. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
89%
Szerintem jobb kollégiumba menni, én nem vállalnám be a napi ingáást. Nem kell buliban részt venni ha nem akarsz, viszel egy pár füldugót és simán át is aludhatod. Hamar meg lehet szokni az idgen környezetet, én is óckodva mentem de utólag jó döntés volt. Nem tudom dolgoznál-e az egyetem mellett, de nekem pl ezért is nem lett volna kivitelezhető. Órák után még melóztam egy irodában, ennyi ingáz mellett max hétvégén tudtam volna. Tanulásra is kevesebb időd jut, buszon/vonaton nehezebb arra koncentrálni amit olvasol plusz gyakorlati tárgyakat nem is lehet így.
2019. aug. 9. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
73%

Tényleg a te döntésed.

Akár azt is csinálhatod, hogy az első félévet megpróbálod ingázással és ha nagyon sok idő veszik el és nem tudsz rendesen készülni, pihenni, akkor megéri megpróbálni a kolit.

Én is kb. 1,5-2 óra alatt vagyok bent közlekedéstől függően, de én ezzel rendben vagyok. Megszoktam, így csináltam gimiben is, ahol még opció sem volt a koli, szóval tényleg ki lehet bírni, ha nagyon nem akarsz koliba menni.

2019. aug. 10. 03:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
75%

Másfél órás menetidővel én biztosan kollégiumba mennék. Nekem jelenleg háztól-házig 50 perc a menetidő, és nekem már ez is necces, hozzáteszem, egy elég nehéz képzésre járok, de van olyan ismerősöm, aki (szintén BME-s) egy könnyebb képzésen 30 percnyi távolságból is koliba költözött.


BME-n belül egyébként melyik kollégiumról van szó?

2019. aug. 10. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!