Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Megérné pszichológusnak...

Megérné pszichológusnak tanulnom, ha nagyon érzékeny vagyok?

Figyelt kérdés

Gimibe járok, és lassan gondolkoznom kellene a továbbtanuláson. Az átlagom mindig 4 egész felett van, bioszból jelenleg 4-es vagyok.

Személyiségemről annyit kell tudni, hogy mint írtam, elég érzékeny vagyok. Az ismeretlen emberek sértegetése csak rosszul esik, de ha egy szerettem csalódik bennem vagy szól hozzám csúnyán, már képes vagyok elsírni magam. Van, amikor ezek a lelki fájdalmak fizikálisan (nehézlégzés, szúró mellkas, stb) is megjelennek. És én magam is voltam pszichológusnál, szerintetek így is képes lennék segíteni másoknak? Előre is köszi. 16L



2019. ápr. 27. 20:54
 1/5 anonim ***** válasza:
82%
Szerintem nem tudnál segíteni, mert túlságosan magadra vennél mindent.
2019. ápr. 27. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Én úgy vélem, hogy mivel érzékeny típus vagy (amivel egyébként semmi baj nincs), túl sokat gondolkoznál egy-egy páciensen, ami esetleg a te egészséged rovására menne. Szerintem mindenképp fontold meg, érdeklődj a családodnál és a barátaidnál, de elsősorban ezt neked kell véglegesen eldönteni, hiszen te ismered magad a legjobban!
2019. ápr. 27. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Hát, akár még ki is kúrálhatnád magad; de az embereknek jól tud jönni, ha egy magas érzelmi intelligenciájú, meg nem csak érzelmi mert amúgy a jegyeid is jók, tehát jól vág az eszed, okos vagy; tehát ha egy fejlett érzelmi intelligenciájú, érzelemgazdag, együttérző lelkivilágú, empatikus ember meghallgatja őket. Amúgy pl akkor talán tényleg bele tudni élni magad az ő helyzetükbe, és akkor onnan te is éreznéd, hogy neked abban a helyzetben mi esne jól, pl kimozdulni elmenni egy kicsit kirándulni, vagy mondjuk belekezdeni egy sportba, vagy új hobbiba, pl főzés újfajta kajákat, amiket addig még pl nem csinált, vagy pl egy terápiás kisállat, aki cuki, és akkor tök jól kijönnek együtt, az állat pl hálával tud fordulni az ember felé, és akkor az pl jól tud esni; vagy na, szóval szerintem talán jobban rá tudnál érezni, hangolódni, hogy a másiknak mi lehet a jó, szóval énszerintem jól tudhatsz segíteni; meg még ilyen pszichológiai módszerekkel még pl ki is kúrálhatnád magad esetleg, ha pl rossz bőrben vagy,és nem érzed jól magad. Meg, hogyha ez vonz, akkor lehet, hogy pl erre van a sorsod, hogy másoknak segíts.
2019. ápr. 27. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
Igen.Megtanulnad sajat problémádat kezelni, es tudnál segíteni az emberwken
2019. ápr. 27. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

A pszichológián belül nemcsak a klinikai pszichológia létezik, amikor lelkibeteg vagy krízishelyzetben levő felnőtt embereken segítenek, hanem sok minden más is. A klinikai pszichológia lelkileg tud bizony elég rázós lenni, de ha például ha gyermek- és fejlődéslélektanra specializálódsz, elmehetsz iskolapszichológusnak vagy olyan szakértőnek, aki gyermekeket azért vizsgál, hogy speciális nevelési szükségleteiket felmérje. S persze lehetsz cégnél reklámpszichológus vagy szervezetpszichológus, munkapszichológus is. Szóval attól, hogy érzékeny vagy, ez a szakma még sok mindent tartogathat, s ezt elég lesz a mesterdiploma megszerzésekor, vagy az után eldöntened.


A gond az, hogy a pszichológia szakra bejutáshoz általában nagyon magas pontszámot kell elérni, úgy 430 körül. Nézd meg alaposan felvi.hu-t, különösképp a pontszámítás módjait s a szakhoz szükséges érettségi tárgyakat, s gondold át, hogy van-e ennyi pontra reális esélyed. Ha igen, mostantól kezdj hajtani a pontokra, hogy összejöjjön a felvételi. Sok sikert!

2019. ápr. 28. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!