Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ha nem iratkozom be az egyetem...

Ha nem iratkozom be az egyetemre, akkor nem kell kifizetnem a félévet ugye?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Felvettek költségtérítéses gazdálkodás menedzsment szakra (levelezői), azonban úgy tűnik nem tudom megkezdeni a tanulmányaim, sőt lehet már nem is szeretném.

Ha nem iratkozom be, akkor hatályát veszi minden. Ugye? Akkor nem kell fizetnem?

Köszönöm


32/N



2019. aug. 10. 20:45
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell.
2019. aug. 10. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell fizetned. Ha nem iratkozol be, nem jön létre a hallgatói jogviszonyod, nem részesülhetsz ennek előnyeiből (diákigazolvány és az ezzel járó kedvezmények), ám fizetési kötelezettséged sem keletkezhet az egyetemmel szemben.
2019. aug. 10. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm :)
2019. aug. 10. 20:53
 4/7 anonim ***** válasza:
73%
Sőt, ha beiratkoznál, és az első félév után otthagynád, még akkor sem kéne visszafizetned:)
2019. aug. 10. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Jah h költségtérítéses... Akkor hülyeséget írtam.
2019. aug. 10. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
33%
Annyit tennék hozzá az előző kommentekhez, hogy 45 éves korodig még jár Neked a Diákhitel 2 a levelezőn is, amely kamatmentes, a teljes tandíjat fedezi és a hallgatói jogviszonyod megszűnése után kell csak elkezdened törleszteni. Szóval ha pusztán anyagi okokból gondoltad meg magad, akkor szerintem fontold meg még egyszer, mert egy gazdasági diplomával a munkaerőpiacon a jövedelmed akár jelentősen is növekedhet, azaz a legfeljebb a jövedelmed 11%-át kitevő törlesztőrészletek levonása után is jobban járhatsz.
2019. aug. 11. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Akikkel eddig beszéltem azt mondták, hogy nem sokat keresnek a gazdasági diplomával.

Van már egy diplomám, amivel 2 felett keresek. Akiket megkérdeztem 2 alatt kapnak gazdasági diplomával... Ráadásul nem olcsó a tandíj se, pluszban lett egy betegségem, ami kezelése sokba kerül és nem 1-2 hónap a gyógyulás . :(

2019. aug. 12. 06:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!