Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mennyi idő után érdemes...

Mennyi idő után érdemes gyakornoki pozícióra jelentkezni?

Figyelt kérdés
Győrben tanulok járműmérnöki szakon. Gondoltam rá, hogy jelentkeznék az Audihoz gyakornoknak. Viszont még csak másodéves leszek,szerintem ez még elég kevés ahhoz, hogy ebben a szakmában dolgozzak, nincs még kellő tudás ezen a téren. Mi a véleményetek, tapasztalatotok az ilyen gyakornoki állásokkal kapcsolatban?

2019. aug. 14. 20:35
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Már elsős kortól megéri. Asszem Győrben indul is duális képzés elsősöknek. De másodévesen is teljesen jó. Minél előrébb vagy annál jobbak az esélyeid, mert annál tovább tudsz nekik dolgozni gyakornokként. Az, hogy az egyetemen mit tanulsz, teljesen mindegy szinte, 10%-át nem fogod használni, akkor se ha már elvégezted volna a szakot.

Jelentkezel valamelyik állásra, és ha megkapod, akkor az első pár hónapban majd megtanítják a szükséges dolgokat. 1 év alatt gyakornokként 2x annyit tanulsz a valódi mérnöki munkáról, mint az egyetem alatt összesen.

(Anno amikor én gondolkoztam gyakornoki pozin, és volt nyílt nap, ahol beszélgettem a HR-essel, és mondtam neki, hogy olyan szakmai dolgot igazából még semmit nem tudok, akkor nevetett és közölte, hogy egyetemen nem is fogok.)

2019. aug. 14. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
77%
Persze, lehet jelentkezni. Kuli munkákra is szükség van, ezeket kiosztják a gyakornokoknak. Sajnos sokan végzett mérnökként is ezen a szinten maradnak meg. A #1 válaszolóval összhangban: Hát persze hogy nem használod az egyetemi tudást. Excel táblázatok irogatásához, dokumentációkészítéshez nem is kell. A kutatói-fejlesztői tevékenység, technológia kidolgozása és fejlesztése meg nem Hazánkban zajlik. A mérnökök többsége felétek azt csinálja, amit előre kész tervek alapján megkapnak.
2019. aug. 14. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 sm's girl ***** válasza:
100%

Szia! Én is Győrben tanulok, most leszek másodéves csak műszaki menedzser szakon! Én május óta gyakornokként dolgozok igaz nem az Audiban, hanem Székesfehérváron! Viszont van egy kereskedelem-marketinges ismerősöm ő is most lesz másodéves és a vizsgaidőszak óta ő is már az Audiban dolgozik gyakornokként!

Szóval szerintem mindenképpen megéri, te is jól jársz vele, mert a fizetésedből csak a SZJA-t vonják le.

2019. aug. 15. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Nos, köszönöm a válaszokat, akkor szerintetek akár már most is lehet jelentkezni.

Most már csak azon gondolkozok, hogy időben beleférne-e. 3 napot írnak minimum hetente, ez órák mellett nem kevés, plusz még ugye tanulni is kell, és akkor hazajárni nem igazán lehetne.

Esetleg arról nincs infótok, hogy naponta mennyit kell dolgozni, mettől meddig, vagy ebben rugalmas a cég? Illetve hétvégén is lehet dolgozni?

2019. aug. 15. 21:31
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Ezt kérdezd meg a cégnél. Heti 3 nap egyetem mellett biztosan nem fér bele, legfeljebb sok csuszással.

Mellesleg attól, hogy jelentkezni lehet, nem biztos hogy fel is vesznek. Lehet hogy épp az időpontok miatt...

2019. aug. 15. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Az oldalukon legalább 50 meghirdetett állás van gyakornokoknak, ha megfelelsz a feltételeknek biztosan fel vesznek. Munkaidő feltételezem szokásos 8tól 4ig.
2019. aug. 16. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
17%

Elméletben valóban hasznos minél hamarabb elkezdeni a gyakornokoskodást, azonban 1. évben semmiképen sem reális. A duális képzés az más tészta, az nagyon jó, de az, hogy valaki 1. évben, vagy akár az 1. év után gyakorlati helyet kapjon a szakon, amin tanul, egyáltalán nem gyakori (protekció nélkül, nyilván nem duális képzésben).

Én ugyan a járműmérnökiről nem tudok nyilatkozni, meg az Audi kiválasztási módszerét sem ismerem, de 3 éves BSc szakok esetében általában azért van ott a 7. félév gyakorlati időnek, mert akkorra jut el az ember egy olyan szintre, amikor a megszerzett tudást (vagy annak egy részét) tudja alkalmazni a gyakorlatban.

Ettől eltekintve második évben elkezdhetsz jelentkezni gyakornoki munkákra, hátha összejön valami, mellette pedig tapasztalatot is szerzel az interjúk révén. A 4. félévtől már egyre valószínűbb, a 3. évben meg már abszolút reális, hogy el tudj helyezkedni gyakornokként.

2019. aug. 17. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Régebben oda volt írva a gyakornoki álláshirdetésekhez, hogy "ideális jelölt: minimum 4 lezárt félévvel rendelkezik", azonban mostanság már nem látom ezt. Nézegesd a pozíciókat, amelyik tetszik, alul van telefonszám. Kérdezz rá, érdemes-e megpályáznod 2 félév után.
2019. aug. 19. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Azóta sikerült elhelyezkedned gyakornokként?
2020. júl. 16. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Még nem, úgy voltam vele, hogy inkább kivárok amíg tényleg lesz némi elméleti tudásom, amit ott is hasznosíthatok. Most végeztem a 4. félévvel, eredeti terveim szerint idén nyártól dolgoztam volna, de ez a járvány keresztül húzta a számításaimat. Mindenesetre most már ha újra lesz lehetőség, jelentkezni fogok aztán meglátjuk, mi lesz.
2020. júl. 16. 18:50
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!