Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Debreceni Egyetem Kossuth...

Debreceni Egyetem Kossuth koli milyen?

Figyelt kérdés
Ide adtam be a jelentkezesem. Milyen a tarsasagi elet? Milyenek a szobak stb akarmi amit tudtok mondani rola. Elore is koszonom

2019. aug. 16. 00:55
 1/7 anonim ***** válasza:
96%
tetszik az első kulcsszó.
2019. aug. 16. 01:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Kossuth 1-2: egy- illetve kétágyas, saját fürdős szobák, konyha közös a folyosón. A szobában van egy mini hűtő, illetve van olyan emelet, ahol a konyhában is van egy nagy közös hűtő. Van még tanulószoba is, abban sose voltam, egyről tudok, de lehet, hogy minden emeleten van. Az emeletekre van lift és lépcső is. Kártyás beléptetőrendszer működik, vendégfogadás esetén is kell. Ami nekem negatívum, hogy a szobák kihasználnak minden négyzetcentiméter helyet, kb. a papucsot nem tudod hova rakni, mert mindenhol útban van. Viszonylag sok szekrény van, ott kényelmesen el lehet férni. Van tv is a szobában, igaz, ilyen régi, talán katódsugárcsöves mini tv, de meglepően sok csatorna van rajta. Tavalyi szobatársam sokat nézte :'D Van internet is, netkábellel és wifivel, inkább az előbbit ajánlom, utóbbi olyan mint a mesékben: hol volt, hol nem volt. Egyébként egész gyors a net, én elégedett voltam vele. Saját routert tilos hozni, meg még sok minden mást is, de azokról kapsz majd tájéloztatót. A falak sok helyen rohadt vékonyak, volt, hogy azt is hallottam, hogy a szomszéd szobában mit mondtak a telefon túlsó végén.

Kossuth 3: két- illetve háromágyas szobák vannak benne, két szobához tartozik egy közös fürdő, illetve egy közös kis előszobában van a hűtő. Minden másban ugyanaz, mint a Kossuth 1-2, azt leszámítva, hogy itt a szobákban az íróasztalok felett parafával fedték le a falat, amire lehet rakni dolgokat (mert a falragasztás tilos a kolikban), illetve a szobák nagyobbak (a kétágyasok is, a háromágyasoknál azért várható volt).

Társasági élet: a Kossuth 3-ban van a Kolkáv, ott minden második este buli van. A kolik közötti téren is szoktak rendezvények lenni. De a legtöbb ember máshova jár bulizni/inni (Teniszke, Hall, Lovarda, Kazánház, Valhalla, majd megismered őket). A szobákban nem nagyon lehet bulikat rendezni, mert mint korábban írtam, rohadt kicsik, max. ilyen összeülős-iszogatást lehet rendezni, egy-két plusz fővel. Vendéget éjszakára is lehet fogadni, viszont az ágyak egyszemélyes, 90 centi széles ágyak, aludtam már ilyen ágyon mással, hát rohadt kényelmetlen volt, szóval én inkább olyankor ajánlom a vendégfogadást, amikor a szobatársad nincs bent éjszaka (viszont akkor előre el kell kérni hozzá a papírt a portán, mert a szobatársnak alá kell írnia, hogy beleegyezik a vendégfogadásba - mi is megszívtuk ezt, a szobatársam akart vendéget fogadni, amikor én nem voltam ott, utána pedig kereshette a seniorokat, akik aláírják helyettem). Arra viszont ne számíts, hogy a szomszédból egy szexi csaj/pasi bekopog hozzád, hogy etyepetye :D Nekem kb. annyi ismeretségem volt a koliban lévőkkel, hogy a folyosón köszöntünk egymásnak, meg amikor kaját melegítettünk/főztünk, akkor néha váltottunk pár szót.

Ja igen, még annyi, hogy amúgy a folyosók, konyhák be vannak kamerázva. Nem nagyon vannak lopások, de előfordulnak (főleg a hármasban a közös előszobákból lopnak kaját), ezek miatt van a kamera, meg ha valaki tönkretesz valamit a konyhában, a tettes lekövethető lesz.

2019. aug. 16. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Koszonom szepen nagyon sokat segitettel!! Meg annyi hogy azt hallottam hogy sokkal tobb lany jar ebbe a koliba mint fiu. Ez igaz? Annyira nem lenyeges de azert erdekel. Ja meg meg annyi hogy szepek,tisztak a szobak attol fuggetlen hogy kicsik?
2019. aug. 16. 08:46
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Na ezt nem tudom, hogy milyen a fiú-lány arány, nekem nem tűnt fel, hogy sokkal több lány lenne, mint fiú, szerintem közel hasonló arányban vannak. A három Kossuthba összesen olyan 1000 hallgató fér el, szóval elég nehéz megsaccolni ezt, max. ha a koli vezet valami statisztikát erről, onnan lehetne megtudni.

Szépnek nem tudom, szép-e, nagyon egyszerű fa bútorzata van, a székek viszont kifejezetten rondák szerintem, ilyen irodákban található vendégfogadó székekhez hasonlóak :'D

Itt vannak képek a koliról, szobáról:

[link]

Tisztaság meg... Takarítva kapod meg, utána pedig neked kell takarítani a szobát. A nehezen elérhető helyeken (pl. szekrények kb. 2 centis alja) a porcicák megtelepednek, vagy a hűtő mögött, de azt nyilván nem lehet rendesen kitakarítani. Fürdőszoba takarítás havonta van, előre kiírt időpontban, de ha kiírod az ajtóra egy lapra, hogy nem kérsz takarítást, akkor nem fognak bejönni. Ágyneműcsere 2 hetente van, de ha saját ágyneműd van, akkor azt is kirakhatod, hogy ágyneműcserét nem kérsz. Folyosót elméletileg naponta takarítják, a konyhát talán hetente.

Ja igen, a mosodát meg az edzőtermet kihagytam (így a galériát nézve), hogy van az is, a mosoda a hármas koli alagsorában van, ha jól emlékszem, illetve talán az edzőterem is. A szaunáról nem tudtam, hogy van, de szerintem az is valahol a hármas koli alagsorában létezik :D

2019. aug. 16. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Van edzoterem? Az nagyon jo lenne mert pont azon gondolkoztam hogy oldjam meg az edzest mert hetvegen hazajarnek, bar en az egyesbe megyek. Mennyiert lehetne igenybevenni mert gondolom azert nem ingyenes. Egyebkent ott a kozelbe milyen jo helyek vannak? bulihely etterem ilyenekre gondolok
2019. aug. 16. 10:42
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Igen, amit küldtem link, ott van kép az edzőteremről, de nem tudom, mennyibe kerül. Illetve mindegy, melyik koliba fognak felvenni, mind a három koli használhatja ezeket, és mind a háromban használható a beléptetőkártya is.

Van még az Unifit, azzal pl. a tesit is ki lehet váltani, és az sincs messze, kb. 10-15 perc séta: [link]


Közvetlenül az egyes koli mellett van a Nagyerdei Étterem, bár ez inkább ilyen menza-szerű. Van még itt egy Upps Pizzéria is. A templomnál van egy Pepe Panini, de az elég drága hely. A villamosmegállónál van ilyen büfészerűség, meg a főépületben van egyetemi büfé. Az egyes villamos miatt pedig nagyon könnyen elérhető a belváros is. Illetve egy villamosmegállóra van a Pálma-Pub is, bár ott én még nem voltam, csak kintről láttam mindig. De egyébként a koliba is lehet kaját rendelni, a lényeg, hogy át tudd venni, mert a portások nem tudom, átvehetik-e. Rendelni meg megint rengeteg helyről lehet :)


Ahogy korábban írtam, bulizni legközelebb a KolKáv van, illetve nincs messze a Teniszke (söröző) és a Pulzus se (mivel a Marku kolinál van, főleg medikusok járnak oda). Meg amit korábban még kihagytam, az a Víztorony, ott is van egy bár-szerűség. De rendes szórakozóhelynek inkább a Hallt, a Kazánházat és a Lovardát mondanám. Legközelebb a Hall van, a Nagyerdei Stadionnál. A Kazánház a GTK-nál van, a Lovarda meg a Campus mellett.

Egyébként meg úgyis meglátod majd, hova lehet menni, amikor elkezdődik az egyetem, a felsőévesek biztos fognak nektek rendezni valami kocsmatúrát, ilyeneket :)

2019. aug. 16. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Koszonom szepen nagyon rendes vagy hogy ilyen hosszan erthetoen leirtal mindent:)
2019. aug. 16. 11:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!