Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Debreceni Kossuth Lajos...

Debreceni Kossuth Lajos Kollégiumról vélemény?

Figyelt kérdés
Tapasztalatok érdekelnének. Ajánlanátok e?

2019. jún. 16. 16:12
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Előny:

-jól felszerelt szobák, külön zuhanyzó/wc minden blokkra/szobára

-minden folyosón konyha

-van kondi, mosoda, könyvtár, lehet nyomtatni/fénymásolni bármikor

-baromi közel van, 5 perccel elég óra előtt elindulni

-könnyű új ismertségeket szerezni, az egyetem "krémje" itt lakik


Hátrány:

-beteges adminisztráció, hatezer féle különböző papír be-és kiíratkozáskor, aminek a felét visszadobják

-időnkénti ellenőrzések, ha kérsz takarítást, a nénik általában nincsenek a legjobb kedvükben és megjegyzéseket tesznek

-sokszor bunkó, ingerlékeny személyzet, akik sose tudnak semmit, de ha meg mersz kérdezni valamit, hogy merészeled (nem egész évben ilyenek, de ha épp valami tömegesemény van, 100%)

-télen nagyon durván fűtenek, nyáron is meleg van, szóval kb. mindig

-állandó zaj, járkálás, mozgás, rendezvények a kolik előtt, de hogy minek...

-lehet, hogy a tanév közepén kidobnak hetekre, mert kell a hely valakiknek és kb. hajléktalan leszel, ha nincs kinél csövelned arra az időre.


Minden más attól függ, milyen szobatársat kapsz. Az egyes koli belülről olyan, mint egy elmegyógyintézet, kicsik a szobák, alig lehet elférni, kevesebb a szekrény is, mint mondjuk a hármasban. Ott viszont blokkok vannak, ha nem ismered/nem vagy jóban a másik szoba lakóival, az kínos/kellmetlen lehet. Illetve ugyanakkora az esély, hogy kikapsz egy jófej, nyugis szobatársat, mint hogy egy bulizós arabot aki a beleegyezésed nélkül felhoz a szobába 10 másikat. De a kolik közül talán még mindig a Kossuth a legjobb, bár itt a legtöbb stresszes adminsiztráció meg ellenőrzés, mivel ezek a főkolik. Én laktam már többen is, most albérletes vagyok, itt is van lakótársam, szóval sokat nem éri meg külön lakásért sem fizetni, mert mérföldekkel nem jobb.

2019. jún. 16. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszod!!😊
2019. jún. 17. 00:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!