Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Van másfél hetem felkészülni...

Van másfél hetem felkészülni matekból, de senki sem tud segíteni, tanárra meg nincsen pénzünk, akkor hogyan tanuljak?

Figyelt kérdés
Nem értem, és nem tudok rájönni, hogy hogyan mehetne. Tényleg sík hülye vagyok ebből tantárgyból szóval kicsit szomorú vagyok. Nem akarok megbukni :(

2019. aug. 19. 12:48
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
90%
Mateking?
2019. aug. 19. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Nincs olyan osztálytárs aki tudna segíteni? Nyári szünet alatt mit csináltál hogy most jutott eszedbe a tanulás? Definíciók meg az alap megtanulható, csak akarat kellene hozzá.
2019. aug. 19. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Youtubeon rengetek rengetek video van fent az nagyon sokat segit!!!
2019. aug. 19. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
78%
Ha síkhülye vagy, akkor nem kellett volna várni az utolsó másfél hétig. Itt segítettünk volna, szuperintenzív tnfolyamot viszont én nem tartok.
2019. aug. 19. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
79%

Először megállapítod, hogy melyik évfolyam matematika anyagából kell pótvizsgáznod. Másodszor előszeded az adott évfolyamhoz tartozó matematika tankönyvét, feladatgyüjteményét valamint a függvénytáblázatot és a számológéped. Harmadszor elkezded oldogatni az egyszerűbb feladatokat és ha nem megy akkor segítséget kérsz a gyakorin. Negyedszer elgondolkodnék azon, hogy mi a jó istent csináltam eddig a nyáron a felkészúlés helyett.


A hozzád hasonlók miatt értek egyet a kötelező emelt érettségivel és a nyelvvizsgával (a felsőoktatásba való bekerüléshez).

2019. aug. 19. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
79%

Ez már felejtős.

Én tanár vagyok, sok hasonló cipőben járó tanítványom van.

legalább 4 hét felkészülés kellett volna, vagy több, de rendszeresen.

Július elején kiosztottam azt a 100 feladatot, amiből lesz a pótvizsga, és rendszeresen rákérdeztem, ki hol tart.

Facebookon küldték a kidolgozott feladatokat.

Van, aki eddig nem kezdte el, neki már azt mondtam, hogy hagyja is, már semmi értelme. Egy egész éves anyagot nem lehet elsajátítani 10 nap alatt.

Most már csak az lehet, hogy ha szimpatizál veled a tanár, minimális pontszámmal is átenged.

2019. aug. 19. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
60%
Tanar létére nagyon negativ. Nem tamogatni kene a gyereket?ugy menjen el hogy meg ez is a fejeben legyen h egy tanar szerint is lehetetlen... Nem kivanok ilyen tanart senkinek
2019. aug. 19. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
79%
Amúgy pedig megkockáztatom hogy én kevesebb mint évi 10 napot tanultam matekból mégis 90%os emeltem lett. Fele tételről azt se tudtam hogy létezik, sajátomból se tudtam semmit.
2019. aug. 19. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
89%

7-es válaszolónak: tanár létére negatív a korábbi válaszoló? Júliusban kiadta a feladatokat, amiből a pótvizsgán válogat. Azóta küldhetik neki a megoldásokat - ebbe az is beletartozik, hogy ő átnézi, ha nagy a gond vagy elakadás, segít. Aki ezek után még arra se vette a fáradtságot, hogy nekiálljon a feladatoknak (kb 6 hét alatt 100 feladat, nem kell belehalni), azon mi a fenét támogasson még?

Azt kéne megérteni, hogy a pótvizsgára nem tűzoltás módjára kell tanulni. Meg lehet csinálni, hogyna, 2 nap tanulással is, ha szerencséje van az embernek. Csak épp az egész évi anyagot kellene tudni ahhoz, hogy folytatni tudja az iskolát, mert ha most egy kegyelem- vagy szerencse kettessel átmegy, akkor jövőre pontosan ugyanitt fog tartani, mert semmit nem fog érteni. Mert a matek olyan, egymásra épülnek a dolgok benne....

2019. aug. 19. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Dolgoztam egesz honapban delutanosban hogy legyen itthon tobb penz:) szombatokat is folyamat bevallaltam. Had ne legyek en a szar mert vasarnap nem volt erom tanulni csak neghalni volt kedvem kb
2019. aug. 20. 10:17
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!