Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ha francia nyelven szeretnék...

Ha francia nyelven szeretnék tolmácsolni/fordítani, akkor milyen szakra érdemes jelentkeznem?

Figyelt kérdés

Az a problémám, hogy eddig nem tanultam a nyelvet gimnáziumban, csak németet és angolt, de most lenne egy évem ezt behozni. Kell előzetes nyelvtudás, vagy anélkül is felvehetem a nyelvet? Esetleg germanisztikán belül fel tudnám venni minorba?

A válaszokat előre is köszönöm! :)



2019. aug. 19. 23:37
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Hát nulla tudással biztos nem vehetsz fel semmit, és egy év alatt sem lehet nagy magasságokb eljutni, kivéve, ha semmi más dolgod nincs abban az egy évben. De miért pont francia nyelvű tolmács akarsz lenni, ha eddig angolt és németet tanultál?
2019. aug. 19. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
51%
Középfokú nyelvtudás kell minorhoz is. Ha meglesz a nyelvtudásod akkor akármihez felveheted minornak, nem a főszak számít hanem hogy a minor feltételét teljesíted-e. Arra figyelj, hogy fordítói mesterszakon indul és a legtöbb esetben az angollal tudod párosítani. (Azért legtöbb mert Pázmányon olasszal is lehet). Hivatalosan amúgy bármelyik szakról felvehetnek fordítóira ha megvan az elvárt nyelvvizsgád és sikerül a felvételi. De ez már az alapszak után van.
2019. aug. 19. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

BGE-n van nemzetközi gazdálkodás szak franciául.

Ehhez is kell nyelvtudás, de többet ad, mint egy romanisztika minor vagy alapszak.

2019. aug. 20. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
#3-as ezen én is gondolkoztam, de nem tudom, hogy mennyire éri meg idegen nyelven (legyen mondjuk német) tanulnom valami gazdasági szakot, ha nem tervezek külföldön dolgozni :/ Szerinted Magyarországon esetleg számít az, ha más nyelven végeztem a szakot?
2019. aug. 23. 21:38
 5/5 anonim ***** válasza:

Szerintem előny lehet, ha másért nem, akkor az ott szerzett nyelvtudásért. Az én szobatársam angolul csinalta a képzést és német cégnél volt gyakornok, de az is tény, hogy itthon több a német cég, mint az angol, és úgy gondolom, francia cégből is több van itthon mint angolból (pl. l'Oréal vagy Michelin).


Az biztos, hogy többet ad, mintha heti 2 órában tanulnád csak a nyelvet.

Azt viszont tartsd szem előtt, hogy idegen nyelvi hozzájárulási díjat kell fizetni, ami azt hiszem, 180 ezer volt a szobatársamnak.

2019. aug. 27. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!