Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Orvosisok és akik oda készülne...

Orvosisok és akik oda készülnek! Honnan tudtátok hogy orvosok szeretnétek lenni? Mennyire volt nehéz az emelt biosz, kémia/fizika fakt és érettségi, meg a többi érettségi tantárgy? ↓↓↓↓↓↓

Figyelt kérdés

Melyik orvosira mentetek/mentek, milyen karra?


Hanyad éves vagy?


Mennyit tanulsz? Milyenek a vizsgák?


Milyen orvos szeretnél lenni?


Hogy vannak az évek? Mármint hogy első évben van biofizika még. A 3.-ba már lehet latni betegeket is. A 6.-ba már nincsenek órák csak szakvizsgák...



2019. aug. 21. 10:27
 1/3 anonim válasza:
100%

Nem tudom,hogy az számít-e,hogy én még nem vagyok egyetemista,de amióta az eszemet tudom állatorvos szeretnék lenni.


Az emelt biosz és kémia nagyon nehéz én idén fogok érettségizni,de már egy ideje tanulom a bioszt és a kémiát,hogy a lehető legjobban tudjam. Ha a sulidban nincsen megfelelő kémia és biosz óra akkor a magántanár elengedethetlen.Egyedül nehéz felkészülni főleg a kémiára a biosz annyira mem nehéz.

De ha tényleg elhivatott vagy akkor nem akadály az emelt érettségi.

Bekerülni és bent maradni is nagyon nehéz az biztos.

2019. aug. 21. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Én szerintem lehettem vagy 11 éves, amikor eldöntöttem, hogy orvos leszek. Sokszor jártam akkoriban kórházba, beteg gyerek voltam és tetszett a dokik szakértelme, hogy bízhattam bennük, hogy segítettek nekem, feltétel nélkül. Tiszteltem őket, úgy éreztem ez az a munka, amit életem végéig tudnék csinálni.

Természetesen az emelt érettségi tárgyak sokkal nehezebbek voltak, mint a középszintűek. A fakt is kemény volt, gyorsan haladtunk, nehéz anyagokat vettünk, sokáig is tartott. Volt, hogy este 8-kor értem haza, mert tartott vagy 7-ig a fakt, nem tudtuk máshova besuvasztani. Szóval húzós volt, az érettségi is, de ha folyamatosan tanultál, amikor kellett, akkor nem érhetett túl nagy meglepetés. Nehéz volt, de teljesíthető.

Én Debrecenbe jöttem, az ÁOK-ra (általános orvostudományi kar), azon belül van az általános orvos szak. Most kezdem szeptemberben az ötödévet.

Mennyit tanulok? Ezt nehéz elképzelni, leírni, de sokat, többet, mint gimiben, de szabadabb, mert nincs állandó számonkérés, saját magamnak osztom be. Rengeteg az anyag, de ezt tényleg csak akkor tudod felfogni, amikor már leérettségiztél és ahhoz tudsz viszonyítani. Mert az érettségi is sok, de egyetemen a sokszorosa lesz számonkérve. Ez is nehéz, de ez is teljesíthető.

A vizsgák nagyon sok mindentől függnek, tantárgyanként, tanáronként, tételenként változnak. Orvosin főleg szóbeli van, előfordulnak persze tesztek is, de minden fő vizsga, szigorlat szóban zajlik.

Én aneszt-intenzív terápia irányba tervezek szakosodni :)

Hát az éveket kicsit sok lenne itt egy válaszban leírni, de ha szeretnéd, és adsz privátban email címet, akkor küldök neked pár hasznos infót.

2019. aug. 21. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm hogy válaszoltatok!😊
2019. aug. 22. 10:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!