Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Középiskolásként mit tehetek...

Középiskolásként mit tehetek a környezetemért?

Figyelt kérdés

Belefáradtam abba, hogy csak cikkeket olvasok a Föld pusztulásáról, tenni is szeretnék valamit! Akármit!

Kezdve a vászonszatyorral, fém szívószállal stb...

Miket tudnék még helyettesíteni?

És pl. DMben, vagy Rossmannban vannak környezetbarát sminktermékek? (esetleg márkák ha tudtok)

Minden tipp és tanács jól jön!

16L



2019. aug. 24. 19:38
 1/4 anonim válasza:
84%
Újrahasznosítás, gyűjts szelektíven. Ha majd felnősz vegyél elektromos autót. De igen, jó irányba haladsz, vegyél üveges üditőket műanyag helyett. Ne hidd el a túlzó cikkeket, ez hozza a megtekíntéseket,csak tedd amit tudsz érte és ne aggódj miatta ennél tovább. Ha mindenki ezt teszi ugyanúgy elérjük a kivánt eredményt és senkinek nem lesz pánikrohama.
2019. aug. 24. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Vegyél részt szemétszedési akciókban, akár szervezhetsz is. Én az utcán akció nélkül is fel szoktam szedni a műanyagszemetet, és kidobom. Propagáld a környezetedben a hulladékmentes elveket. Vigyél magaddal kulacsot, ne igyál műanyagos üdítőt, se elviteles pohárba kávét. Uzsonnát ne nejlonba, fóliába csomagold, hanem dobozba. Ha van a környezetedben komposztáló, vidd oda a zöldhulladékot. A sminket nem tudom, de biomasszából előállított háztartási tisztítószerek kaphatók a DM-ben, vedd rá a családodat, hogy azt használja. Vásárláskor vegyél magaddal dobozt, főleg piacra, de némely rendes boltba is, hogy abba kérd a felvágottat, sajtot. Ne rendeljetek házhoz kaját. Öblítőre nincs szükség mosáshoz. Használj intim kelyhet vagy patentos textil betétet. Új ruha helyett vegyél turiból, hogy tovább hasznosuljon. Vásárolj minél kevesebb dolgot, azt is természetes anyagból készülőt. Amelyik helyiség üres, ott oltsátok el a villanyt. Fogd rövidebbre a zuhanyozást. A facebookon rengeteg környezetvédő csoport van, pl a Műanyag nélkül boldogan, meg egyéb oldalak, mint Háztartásom hulladék nélkül..
2019. aug. 24. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Tanulj tovább energetikai mérnöknek, és foglalkozz megújuló energiaforrásokkal. Esetleg végezz rá egy környezetmérnökit is. Hosszú távon ezzel mész a legtöbbre, és így a munkád egyben a hivatásod is lehet, és egyben karrier is. Csak ne légy elvakult zöld, aki csak az érem ezen oldalát látja.


Első, az elektromos autó is csak 60.000 km után környezetbarát (jelenleg), annyi, hogy nem ott helyben szennyezi a környezetet, ahol gurúl, hanem ott, ahol legyártják. Persze én is támogatom, az irány jó, csak vegyük figyelembe ezt is.

2019. aug. 24. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
49%

Gyűltsd szelektíven a szemetet, palackos vizet ne vegyél, és amúgy is minimalizáld a műanyagvásárlást. Én pl ezért nem rendelek kaját házhoz, mert elegem van a rengeteg műanyag dobozból. A különböző környezetbarát termékekről tájékozódhatsz az interneten, pl: [link] , de több is van..

Ha még többet akarsz tenni, és igyekeznél felnyitni a kortársaid szemét, csatlakozhatsz valamilyen környezetvédelmi szervezethez, pl:

[link] Ha nem is csatlakozol, ott tájékozódhatsz...

2019. szept. 26. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!