Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Rendszeres tanulással mennyire...

Rendszeres tanulással mennyire nehéz az egyetem?

Figyelt kérdés
Idén kezdem az egyetemet, viszont tavaly érettségiztem és így egy évet halasztottam, ebben az évben nem tanultam, hanem dolgoztam. Arra lennék kíváncsi, hogy milyen szakon tanultatok és mennyire volt nektek nehéz elvégezni az egyetemet, belerázódni az első félévben?Gimnáziumban is rendszeresen tanultam, az érettségim is nagyon jó lett, egyébként tanító szakra jelentkeztem. Szerintetek ha rendszeresen tanulok hétköznapokon még úgy is nagyon megterhelő lesz? Gimnáziumban általában úgy csináltam, hogy hétfőtől péntekig tanultam és így a szombat-vasárnapom szabad volt teljesen. Érdekelne a véleményetek és a tapasztalatotok, hogy nektek mennyire volt nehéz, hogyan tanultatok. Előre is köszönöm a válaszokat! :)
2019. aug. 26. 08:52
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Én jogász szakra jártam, az első évben nehéz volt, hogy csak jogtörténetből kb. 1000 oldalt kellett (volna) megtanulni. Aztán ahogy haladtunk előre az időben, azt vettem észre, hogy egyre többet tudok megjegyezni, így nem volt ANNYIRA megerőltető, pedig a jogi tárgyak csak másodévben kezdődtek.

Egyébként én azt csináltam, hogy a legnehezebb tárgyat már év közben is tanultam, vagy legalább aláhúztam a lényeget. Ez sokat segített. Ne izgulj, gondolj arra, hogy előtted is mennyien megcsinálták. 🙂

2019. aug. 26. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Semmelweis gyógyszerészetire járok . Most végeztem az elsőt . Rendkívül nehéz volt. Napi többórás tanulást hétvégén is igényelt! Azért is nagyon meg kellett küzdeni, hogy az aláírások meglegyenek a vizsgákhoz. Kitartást szorgalmat és sikereket kívánok Neked !!
2019. aug. 26. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Ez szaktól függ, egyéntől és tanulási módszeredtől. Nyilván középiskolánál több tanulást igényel, viszont, ha folyamatosan tanulsz és beosztod az időd akkor nem lesz probléma. Nyilván vannak végletek, de a tanító szak szerintem átlagos nehézségű.


Én gazdaságinformatikusnak tanulok levelezőn (én sok évet ledolgoztam előtte, mire rájöttem, hogy menne nekem ennél jobban is :D), én alapból pont azért választottam ezt a szakot, mert a többi IT-s szaknál egyszerűbb és így könnyebb menedzselni az időm. Munka, tanulás és még több tanulás, ugyanis muszáj a programosát önállóan tanulni.


Én folyamatosan tanulok, a beadandókat is folyamatosan csinálom és nem az utolsó napokra hagyom. Ha látom, hogy valami nehezebben megy, például matek, akkor rögtön megyek magántanárhoz, hogy ne maradjak le.


Szerintem, ha rendszeresen tanulsz akkor nem lehet problémád, nem fogsz olyan nehézségbe ütközni ami megakasztana komolyabban. Alapból ez az egészséges hozzáállás, nem sok értelmét látom annak, hogy mindent utolsó pillanatra hagy az ember, aztán sírnak, hogy miért nem sikerült x y vizsga és ismételni kell.

2019. aug. 26. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Én állatorvosira járok. Eleinte nagyon nehéz volt belerázódni mert gimiben sosem tanultam. Egyedűl a az emelt biosz-kémia volt az amire készültem de azt sem vittem túlzásba.

Nem volt tanulási rutinom, azt sem tudtam hogy fogjak hozzá. Eleinte csak a zh-ka, beszámolókra, gyakorlatokra tanultam majd vizsgaidőszakban nekiálltam kidolgozni a tételeket amivel persze elment az idő de ugyan úgy nem tudtam semmit. Aztán

másodév vizsgaidőszakában elkezdtem összegyűjteni a kidolgozott tételsorokat, azt egészítgettem ki a saját jegyzeteimmel és kihúztam a lényeget, ez már egy fokkal gyorsabb volt de még mindíg nem volt elég hatékony.

Aztán szépen lassan kitapasztaltam, hogy nekem mi a legjobb.

Most azt szoktam csinálni, hogy a félév előtt elolvasom a tárgyak tematikáját, követelményeit, kiírom a zh időpontokat. És megkeresem a vizsga tételeket. Google táblázatba másolom az egész tételsort (külön munkafüzet minden targynak) és beszínezem bordóval az összeset. Ahogy elkezdődnek az előadások, igyekszem bejárni a legtöbbre. Ott figyelek, jegyzetelek. Otthon amikor van időm csinálok egy összesítet jegyzetet. OneNote-ot használom, bemásolom a diákon lévő szöveget és kiegészítem az órai jegyzetemmel plusz a könyvvel ha szükseges. Mellé írok kérdéseket. Rengeteget. Kb mindenről. Ha kész van (max fél óra szokott lenni 1 tárgy) akkor google táblázatban átszínezem pirosra az adott témát, így láom, hogy bár még semmit nem tudok de már van jegyzetem róla. Aztán hétvégén vagy a gyakorlat előtti napon megnyitom a jegyzetet és csak a kérdéseket olvasom, próbálok rájuk valaszolni. Aztán összevetem, hogy mit tudtam, mit nem. Ennek függvényében a google táblázatban az adott téma mellé írom az aznapi dátumot és ha jól tudtam, akkor sárgára vagy zöldre, ha rosszul akkor pirosra vagy narancsra színezem a cellát. Ez nekem nagyon hasznos mert zh vagy vizsga előtt nem csak azt látom, hogy mit mikor neztem át utoljára, hanem azt is, hogy melyik témát mennyire tudtam akkor. Általában minden hétvégén átfutom a kérdéseket (bár ha nem fontos a tárgy akkor nem sokat foglalkozom vele) ez tényleg csak 20-40perc/tárgy, attól függ hány témát vettünk már át.

De persze olyan is van, hogy megcsappan a motiváció és hetekig csak a "kötelezőt" tanulom meg és bele se nézek semmi másba. Ezt meg is szoktam szívni a vizsgaidőszakban:D

Kicsit hosszú lett de a lényeg az, hogy nem az idő a kulcs hanem a hatékonyság. Ültem én már 1 hetet 12 tétel felett és tanultam meg 150-et 8 nap alatt úgy, hogy abból 2 nap ismétlés volt.

2019. aug. 26. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Estádio de Felchút ***** válasza:
100%

Nem mindegy, hogy Gábor Dénes, vagy SOTE/BME :D

Tanító szak nem vészes azért, közel sem egy orvosi/gyógyszerés/mérnöki.

2019. aug. 27. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!