Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Most szeptemberben kezdtem az...

Most szeptemberben kezdtem az egyetemet és megpályáztam a rendszeres szociális ösztöndíjat és az alaptámogatást. Kiadták a listát az előzetes eredményekről viszont nem tudom mit jelent a szocpont rendszeres szociális ösztöndíjnál?

Figyelt kérdés

Tehát az előzetes eredmények szerint 6 pontot kaptam, és a kategória 20%. Ez mit jelent, mert nem igazán értem, hogy van aki több pontot kapott de nincs a neve mellett sem 10, sem 20%. Ugyanez előfordul kb. minden variációban (kevesebb pont és ugyanúgy 20%, több pont de csak a 10%-os, stb.) Szóval mennyit kaphatok? Azt írják, hogy a 20%-os kategória azt jelenti, hogy megkapod a hallgatói normatíva MINIMUM 20%-át, vagyis csak többet kaphatsz. De ugyanakkor ezt olvastam:

"A minimum szociális pont, ami elérésétől jogosult a pályázó ösztöndíjra: 8 szoc pont.

A szociális pont érték: 1 200 Ft/pont."

Most ez alatt kell, hogy legyél, vagy felette (vagyis ki a hátányosabb helyzetű, a több pontot kapó, vagy a kevesebbet?)



2014. szept. 27. 12:40
 1/3 anonim ***** válasza:

Ha tippelnem kéne, akkor szerintem Óbudais vagy te is. Ahhoz, hogy kapjál szoctámot, el kell érni a minimális pontszámot ( 8-9 szokott lenni) Ha ez megvan, akkor pontonként kapsz x Ft-ot. A 10 és 20 % os kategóriát a hátrányos helyzetűek, nagycsaládosok szokták kapni, de az eszoctám oldalon ez mind le van írva.

Ha téged nézünk, (6 pont, 20%os kategória) valószínüleg nem fogod elérni a minimum ponthatár, ezért nem kapsz semmit. Ha elérnéd a 8 pontot, akkor nem 8*x Ft-ot kapnál, hanem egyből a hallgatói normatíva 20%-át ( ami 23800 Ft).

2014. szept. 27. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Akkor nem lesz meg, azért köszi.

Amúgy eltaláltad :D

honnan tudtad?

2014. szept. 27. 19:01
 3/3 anonim ***** válasza:
A minimum ponthatár és összeg ismerős volt :D
2014. szept. 28. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!