Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Van még valaki az én helyzetem...

Van még valaki az én helyzetemben? (Passzív félév egyetemen)

Figyelt kérdés
Ebben a tanévben érettségiztem és jelentkeztem egyetemre is mivel ha jól tudom jövőre már kérnek a nyelvvizsga mellett emelt szintű érettségit is egy tantárgyból ahhoz meg már nincs kedvem, de egyúttal beiratkoztam technikumra is hogy azalatt megcsináljam a középfokú nyelvizsgát és hogy még tanuljak is valamit mert szakközépben szakmailag semmit se tanítottak nekünk jóformán (amúgy technikum alatt jelentkeztem volna ha nem találják ki ezt a hülyeséget), egy tanárom azt tanácsolta hogy beiratkozáskor kérelmezzek passzív félévet de azt csak indokolt esetben lehet (baleset, súlyos betegség, stb.), nekem személy szerint fontos lenne mindkettőt elvégezni annak ellenére hogy tisztában vagyok azzal hogy az egyetem sokkal többet ér mint egy technikusi bizonyítvány és hogy kb minden ismerősöm lebeszél arról az egy évről. Van még rajtam kívül valaki ebben a helyzetben?

2019. aug. 31. 21:23
 1/3 anonim ***** válasza:
Nem kell semmivel indokolnod, annyi hogy passzív félévre jelentkezel be.
2019. aug. 31. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
67%
Nem mindenhol lehet indok nélkül passzívval indítani. Szóval így rizikós is, hogy egyáltalán volt-e értelme a jelentlezésednek. Helyedben ott hagynám a szakmát, nem sok értelme lesz ha úgyis a diplomával akarsz majd elhelyezkedni.
2019. aug. 31. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

#1 Még elsőéveseknek se muszáj? Csak mert kinyomtattam egy kérelmet ahol indoklást is kérnek.


#2 Leírom kicsit bővebben: a mi sulinkban a vezetőség nagyon szeret büszkélkedni azzal hogy a szakmunkások és a technikusok mennyire jól képzettek meg hogy milyen nagy hírű versenyeken érnek el eredményeket, stb., ezért velük rengeteget foglalkoznak elméleti és a gyakorlati órákon is, aztán ott vagyunk mi, a szakközepesek (vagyis mostmár szakgimisek) akiket szépen szólva is magasról leszarnak mert a nagy részünk csak az érettségi miatt jött hozzánk meg mert máshova nem vették fel, a maradék aki meg még el akar érni valamit, azzal se foglalkoznak, ezért kell nekem ez az egy év mert én úgy gondolom hogy hiába írtam 4es szakmai érettségit a gyakorlatban kiderült hogy egyszerűen hülye vagyok hozzá, a jelenlegi tudásommal én nem akarok egyetemre menni mert csak szívni fogok. Szóval így nemhogy a jelentkezésemnek, de még az elmúlt 4 évnek se volt értelme (arról nem is beszélve hogy még csak nem is azt a végzettséget kaptuk aminek tanultunk), meg ha bármilyen okból nem sikerülne az egyetemet elvégezni akkor sem egy semmit érő érettségim lesz. Erről meg már senki se fog tudni lebeszélni mert már hónapokkal ezelőtt végig gondoltam hogy mibe vágtam bele így.


Amúgy meg ahova felvettek, arról minden ismerősöm, köztük egy egyetemi tanár is azt mondta hogy a vezetőség nagyon humánus és mindenben a hallgatóik segítségére vannak

2019. aug. 31. 23:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!