Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Egyetem diákigazolvány, még...

Egyetem diákigazolvány, még nincs aktivált félév?

Figyelt kérdés

Első éves leszek az egyetemen és még nem aktiválták a félévemet. Diákigazolványt szeretnék csináltatni a neptunon keresztül, már megvan minden szükséges dokumentum (NEK adatlap)hozzá. Elküldhetem a diákigazolvány igénylésemet vagy csak aktív félévvel lehet készíttetni?

Előre is köszönöm a segítséget!



2019. aug. 28. 16:34
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Igényelni a jogviszony kezdete után, azaz a beiratkozást követően lehet. Mindegy, hogy aktív vagy passzív féléven vagy, vagy még nem döntöttél, igazolványt kérhetsz. Egyedül matricát, illetve ideiglenes diákot kérhetsz csak aktív státusszal.
2019. aug. 28. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

#1: csakhogy addig nem kaphat ideiglenest, amíg nincs neki a neptunban megigényelve!


Kérdező: igényeld meg Neptunon, és akkor már beiratkozáskor kaphatsz ideiglenes diákot.

2019. aug. 28. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! :)
2019. aug. 28. 18:14
 4/6 anonim ***** válasza:

De olyan is van, hogy a beiratkozás előtt beadott igényt majd azzal utasítják vissza, hogy túl korán adtad be, csak a jogviszony létrejötte után lehet elkezdeni (és lehet, hogy erről valamikor novemberben szólnak, hogy kezdd újra az egészet).


Minket legalábbis ezzel riogattak.

2019. aug. 28. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

#4: azt nem tudom, mi el riogattak. De én tavalyelőtt:

- Igényeltem NEK adatlapot (vagy hogy hívják)

- Kitöltöttem a beiratkozási lapot (nálunk ezt nyomtatva be kell vinni)

- Beiratkoztam. Ott megkaptam az ideiglenes diákot

- Bejelentkeztem a félévre (ekkor lett aktív a státuszom). Majd felvettem a tárgyakat.

2019. aug. 28. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Ja, és csak az kaphatott ideiglenes diákot, akinek már el volt indítva az igénylése.
2019. aug. 28. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!