Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Súlyos értelmi fogyatékos,...

Súlyos értelmi fogyatékos, sni-s gyermekre is vonatkozik az újabb törvény, hogy nem lehet magántanuló?

Figyelt kérdés

Üdv.

Olvastam a mostani törvénymódosítást. Nem teljesen egyértelmű számomra. Van egy 13 éves, autista, de súlyos értelmi fogyatékos nagyfiam. (nem jár csak segítséggel, nem beszél illetve nem szobatiszta) Idéntől szeretném ha magántanuló lenne. Megtehetem? Az okaim csak egyszerűen annyik, hogy a 6 év alatt semmit nem fejlődött az iskolában. (mindennapos bejárós), amit azért az év végi státuszok is bizonyítanak, nem "csak" a szemem illetve szegény kb 2 hetet megy, ugyanennyit itthon van, mert mindig összeszed valami bacit. Hozzáteszem, sosem beteg ha hosszabb távon van itthon. Kérelmezhetem? Érdemes elkezdem intézkedni? Vagy a törvény miatt inkább bele se kezdjek?

Köszönöm a válaszokat.



2019. szept. 1. 23:03
 1/1 A kérdező kommentje:
Bocsánat. Annyit még hozzátennék, hogy nem az iskolai foglalkozásokkal, illetve a tanárokkal, fejlesztőkkel van problémám. Hanem egész egyszerűen nem látom az iskolába járás pozitívumait. Rossz kedvvel megy, jó kedvvel jön. Illetve a betegségek.
2019. szept. 1. 23:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!