Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mikor szüntetik meg a magántan...

Mikor szüntetik meg a magántanulói státuszt?

Figyelt kérdés
Jön majd a válasz,hogy nézzek utána neten.Ezt csináltam csak annyira nem egyértelmű a dolog.Sok cikk lehozta azt,hogy 2020/2021-es tanévtől nem lehet valaki magántanuló.Viszont valamelyik nap lejött egy két olyan cikk is,hogy milyen változtatások várhatóak MOST szeptembertől.Illetve ismerőseim is úgy tudják,hogy idén ősszel már nem lehet senki sem magántanuló.Ti mit tudtok erről?Ez érint engem. 18/F

2019. júl. 17. 11:05
 1/6 anonim ***** válasza:

Jó magyar szokás szerint csak át fogják nevezni a magántanulói státuszt. Állítólag a papír megszerzése nehezebb lesz, mert rengetegen visszaéltek vele.

Biztosat még nem tudni, bár állítólag a parlament már szavazott róla.

2019. júl. 17. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Már a következő tanévtől. Úgyhogy káosz lesz, mert azt még rendeletben kell szabályozni, hogy ki végezze az átnevezett magántanulói státusz engedélyezését. Utána meg sok minden le kell szervezni. A most is magánanulók tömeges kérvényei szeptemberben túlterhelik a rendszert.
2019. júl. 17. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Egyébként hallottam valami olyasfélét,hogy ez a magántanulói státusz beszüntetés csak a tankötelezettekre vonatkozik. Tehát akik 16 év alattiak,az felett megmarad. De n ezt elég nagy hülyeségnek gondolom,szerintem,ha beszüntetik akkor mindenkinek beszüntetik.
2019. júl. 17. 14:37
 4/6 anonim ***** válasza:

Az biztos, hogy mindenkire vonatkozik. Mivel a cél a végzettség nélküli iskolaelhagyás visszaszorítása, és tanköteles kor után eleve csak az tanul, aki akar, így lehet hogy nekik automatikusan megadják majd. Ja nem, mert van az az eset, aki már nem tankötelesek, de nem is dolgoznak hivatalosan, így magántanulóként járna nekik a családi pótlék, függetlenül attól, hogy amúgy nem tanulnak semmit, csak bemennek az osztályozó vizsgára megbukni.

Közben az az információ derült ki, hogy a fennálló magántanulói státuszokról nem szept.1. előtt dönetnek, hanem a tanév folyamán folyamatosan vizsgálják felül, és addig az időpontig él a magántanulói státusz.

2019. júl. 18. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Na szóval,jelen tudásom szerint a parlament július 2.án szavazott erről.Én úgy tudom,hogy módosítottak az eredeti terven és nem 2020/21-től,hanem már 2019.szeptember 2.tól nem lehet senki sem magántanuló.Helyette az úgy nevezett egyéni munkarend kérhető,ami abban tér el a klasszikus magántanulói státusztól,hogy itt a nemzeti kerettantervben meghatározott óraszámoktól max. 30% ban lehet eltérni.Tehát a heti 31 órából 22 kötelező.Illetve ez is csak bizonyos esetekben kérhető,pl. tartós betegség/orvosi közreműködés stb. szülői beleegyezéssel,amíg fennáll a jogviszony az iskola és a diák között függetlenül attól,hogy betöltötte e a 18. életévét.
2019. júl. 31. 14:30
 6/6 anonim ***** válasza:

Nem, kérdező, összekevered a dolgokat.

-A "30%-kal lehet eltérni", az az alternatív iskolák tantárgyszerkezetére vonatkozik. Ez így elég elnagyolt megfogalmazás (mit értünk 100%-on, mi számít eltérésnek, ugye), de lényeg, hogy nem erről van szó.


Az egyéni tanrend lényegében az, hogy nem kell bejárni.


Korábban volt egy olyan kiskapu (amit senki nem használt ki, mert volt "nagykapu" is), hogy az igazgató felmenthet tanulót bizonyos tanórák látogatása alól - eddig akár az összes alól, ezt most lekorlátozták, hogy az összes alól nem lehet, akkor induljon a tanuló az egyéni tanrend ("magántanulóság") irányába.

2019. aug. 1. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!