Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Elég indok ahhoz, hogy magánta...

Elég indok ahhoz, hogy magántanuló legyek?

Figyelt kérdés

9. osztály óta szenvedek az iskolában, pszichológushoz is jártam, pánikbeteg voltam és több esetem is volt, mikor bántottam magam. Akkor a pszichológus ajánlotta, de a szüleim nem mentek bele. Most 11. osztályba járok, szeretném az utolsó évem magántanulóként letenni. Jelenlegi problémám leginkább az, hogy idén különféle egészségügyi gondok miatt sokat hiányoztam, a tanárok emiatt piszkálnak, hiába hozom az orvosi papírokat. Az órákon nem tudok koncentrálni, úgy érzem a közoktatási rendszer alatt megfulladok, egyszerűen semmihez nincs kedvem, a hobbijaimhoz sem. Egyedül élek, a szüleim külföldön laknak, de még nem vagyok 18, így egyedül nem kérvényezhetem. Egyébként szerencsére rendkívül jó tanulási képességeim vannak, hamar és gyorsan tanulok, de hónapok óta problémáim vannak a benti stressz és nyomás miatt, ami az átlagomon is látszik. Eddig 4,5-ös tanuló voltam... Mikor itthon egyedül tanulok, pl betegség alatt vagy hétvégén, semmi gondom.


A szüleim ellenérvei, amik jogosak is lehetnének:

- túl sokat lennék egyedül

- nem tanulnék

- felesleges 1 évre

- dehogy vagy te beteg lelkileg, csak unatkozol és feltűnést akarsz


Tényleg félek, mert érzem, csúszok egyre lejjebb, és nem szeretnék újra kilyukadni oda, hogy magamat bántom, vagy depressziós leszek újra. Megérné szerintetek? Tapasztalatok? Elég indokok ezek?

Fel fogom keresni a régi pszichológusom is.

Köszönöm előre is annak, aki időt szakított rám!



2019. máj. 7. 19:21
 1/2 anonim ***** válasza:

Igen, ez elég indok.

Igen, megéri. Nekem legalábbis megérte, imádtam egyedül otthon, és a szociális életemet délutánonként élem a hobbijaim által.

Amúgy meg nem kell lelkileg beteg lenni ehhez.

2019. máj. 7. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Elég indok. Elsősorban a szüleidet kellene meggyőzni. A Te esetedben valóbban sokkal könnyebben menne a tanulás, ha nem járnál iskolába. Szomorú, ha a szüleid unatkozásnak vélik a lelki problémáidat, ami az elmondásod alapján nagyon is súlyosak.

Ha sikerül a szüleidet meggyőzni, hogy adjátok be a kérelmet az iskolának magántanulói státuszra, a sulinak mondhatod azt, hogy a továbbtanulásra való felkészülésed érdekében előkészítőkre akarsz járni, és nem tudod egyeztetni ezeket a különórákat az iskolában eltöltött idővel. Plusz az egészséged érdekében (hiszen sokat vagy beteg, ugye), el akarsz kezdeni sportolni (találj ki valamit, amire hetente többször kéne menni). Ha a szüleid melléd állnak, meg fogja adni a családsegítő és az iskola a zöld utat, és felmentést kapsz az iskolalátogatás alól. De a kérelmet add be még augusztus végén, mert kell 1-2 hét, míg az engedélyezési folyamat lezajlik. Csináld végig a hivatalos tortúrát, és legyél magántanuló, ne szenvedj feleslegesen!

2019. jún. 7. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!