Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogy lehet eredményesen...

Hogy lehet eredményesen megtanulni többszáz oldalt? Valami tipp?

Figyelt kérdés
2010. júl. 14. 12:01
 1/6 anonim ***** válasza:

A kulcsszó: a jegyzet! Már az első olvasásnál próbáld meg kiírni a fontosabb gondolatokat, majd utána elég lesz ezeket tanulni, hiszen a köretre emlékezni fogsz az olvasásból.

Nekem a rajzok is szoktak segíteni. Ami nehezebben megy azt ábrázolom valahogy (az én kezdetleges módomon, de lényeg hogy eszembe jusson róla a történet) banális példa de én a háborúkat két karddal jelöltem, vagy volt olyan évszám amit képzeletben a falra írtam két konnektort körülzárva stb. Nem számít hogyan, de a lényeg hogy látsd majd magad előtt.

2010. júl. 14. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Jegyzetelne a pötsöm. Én a villámolvasást választottam.
2010. júl. 14. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

A jegyzet tényleg jo ha van elég időd.

én csak azt tudom ajánlani, hogy fél óránként tarts egy-egy 10 peres szünetet, hiszen az agyad fél óráig képes maximálisan működni úgytudom.. Vagy lehet hogy nem, de nekem sokat segít mindig az a 10 perc.

2010. júl. 14. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
52%
Régebben a hegyi pásztorok több ezer verssornyi szöveget tudtak fejből elmondani. Nem kell hozzá más, mint elképesztően ingerszegény élet, hogy semmi mással ne kelljen foglalkoznod. szóval költözz fel egy időre a legközelebbi hegyre:D
2010. júl. 21. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Kezd minél hamarabb, és ne olvasd egymás után többször, hanem tarts hosszú pihenőket közötte. Perste ehhez időben el kell kezdeni, és rendszeresen csinálni...


Ha nem jön össze, akkor meg marad, hogy nem alszol a vizsga előtt, csak a szigorlaton lesz gáz.

2010. júl. 22. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:

Aktív olvasás. Gondolkozol közben: hol olvastál még ehhez hasonló dolgot? ez mire emlékeztet? ez mihez kapcsolódik? pár gondolatot a könyvbe is beleírni, aláhúzni kulcsszavakat/kulcs gondolatokat. De max az oldal 10%-át. Ha annál többet aláhúzol, akkor ugyanolyan erővel aláhúzhatod az egész oldalt. Ha nem a tied a könyv, egy ceruzával és utólag egy radírral megoldhatod. A fejezet végén átgondolod/ készítesz egy vázlatot. Attól függ, hogy milyen tantárgyról van szó.


Az ingerszegény környezet az tanuláskor igaz, hogy jó, de amikor nem tanulsz minél több féle dolgot csinálsz/kipróbálsz annál éberebb leszel, annál jobb a tanulási képességed.

2010. júl. 24. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!