Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Kollégisták! Segítség! Ti...

Kollégisták! Segítség! Ti hogyan éltétek túl az első napokat?

Figyelt kérdés

Egyetemről van szó. Két nap és költöznöm kell be kollégiumba és egyre idegesebb vagyok emiatt. Reggel felkelek már rögtön ezen kezdek el stresszelni. Már sokszor el bírnám sírni magam, hogy nemsokára itt kell hagynom az otthonomat, családomat. Eddig mindig ugye hazajártam suliból, a saját kertes házunkba ahol csend és nyugalom van.


Ismerősöm sincs az egyetemen, szobatársamat se ismerem és annyira félelmetes az egész, hogy 350 km-re leszek az otthonomtól, egyedül...:C Már annyira rástresszelek az egészre, hogy szívem szerint el se mennék beiratkozni. Meg jönnek a hülye gondolatok, hogy mennyivel egyszerűbb lett volna ha egy sima OKJ-ra vagy gyárba,boltba megyek el dolgozni..:/


19 éves fiú vagyok, alapvetően talpraesett, szóval nem vagyok annyira balfék csak... annyira ijesztő ez az egész, hogy befejeződött a suli és kikerülök a nagyvilágba:C


Le tudnátok írni a saját élményeiteket/tapasztalataitokat, ha ugyan ilyen helyzetben vagytok/voltatok. NAgyon megköszönném!



#egyetem-kollégium-költözés-félelem-önállósodás-magány-család-otthon
2019. szept. 5. 12:30
 1/2 anonim ***** válasza:

Jaj de aranyos vagy! :)


Ne stresszelj rá! Jó lesz minden.

A szobatársaddal majd összecsiszolódtok, ha meg esetleg nem akkor se kell "öri-barinak" lenni :D

Egyetemen is biztos találsz majd olyat a szaktársak közül aki szimpatikus. Sok ember lesz ott, biztos találsz valakit :) vagy esetleg más talál meg téged. Hidd el, nagyon sokan ugyanígy lesznek, hogy kicsit izgulnak mert nem ismernek senkit.

Lehet, hogy az első pár nap kicsit nehezebb lesz mert szokatlan minden, de egy pár nap után meg se fog kottyani. Élvezni fogod az egészet :)


A családoddal meg tudsz telefonálni, videó chatelni, vagy írni.

Én ilyenkor mindig arra gondoltam, hogy más egy teljesen más országból, kultúrából jön ide tanulni. Sőt még a nyelvet se beszéli, ha ő kibírja és megold mindent akkor én is megtudom. :) Próbáld te is így felfogni. És gondolom de azért gyakrabban fogsz hazajárni mint aki pl egy másik kontinensről jött. :)


Ne úgy állj hozzá, hogy jobb lett volna ez vagy az. A legjobban döntöttél. Egyszer ígyis-úgyis fel kell nőni és "ki kell repülni" otthonról.


Pesten fogsz tanulni? És mit? :)


Sok sikert kívánok neked és élvezd az egyetemista létet. :)


22/l

2019. szept. 5. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Nem Pesten fogok tanulni hanem Győrben, mérnöknek. Igazából csak délelőtti/déli időszakban vagyok nagyon ideges emiatt, aztán mindig megnyugszom és várom az egyetemet. :D Igazából a tanulás úgyis le fog foglalni, szóval...


Remélem úgy lesz ahogy mondod, egy kicsit megnyugodtam. :)

Nagyon szépen köszönöm!:)

2019. szept. 5. 17:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!