Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Informatika emelt szintű...

Informatika emelt szintű érettségi programozás részére hogy tudnék legjobban felkészülni?

Figyelt kérdés

Annó csináltam gimibe egy középszintűt, az jól sikerült még 2014-ben. Azóta napi szinten használom Word, Excel, Adatbáziskezelést munka miatt, szóval ezek (főleg a word) elég jóp mennek. Továbbtanuláson gondolkozok jövőre, és ugye kell egy emelt érettségi, a nyelvvizsgám már megvan. Kérdésem az, hogy honnan tudnék a legjobban megtanulni peogramozni? Pythont ajánlották sokan programnyelvnek, így azzal akarom megcsinálni. 45 pontos a feladat érettségin, olyan 15-20 pont kéne csak. Egyelőre addig eljutottam, hogy meg tudom nyitni a szövegfájlt, de egyelőre elég nehézkesek a dolgok. Régen hobbiból JAVA-ba programoztam, vagyis ilyen alap dolgokat, hogy nettó bér számítás stb. csinálgattam, de szerintem JAVA nehéz lenne érettségin, a python-t meg elég sokan ajánlják, így mindenképp ezt szeretném.

Amúgy fontos infó, hogy nem informatika téren megyek tovább, csak kell egy emelt, és erre kell a legkevesebbet tanulni, és elfogadják azon a szakon ahova menni akarok. Ezért akarom mindenképp ebből, mert a programozáson kivül minden más megy, az elmélet is.

Szóval nem is programozni akarok megtanulni, hanem az érettségi követelményeket megtanulni, ha csúnyán akarok fogalmazni, bemagolni azt a néhány műveletet, ami oda kell, és azt se hibátlanra, csak 10-15, esetleg 20 pontot összekukázni a 45-ből. Kiszámoltam, hogy egy 55-60 % körüli emelt bőven elég lenne egy fizetős levelező szakhoz. Másból nincs kedvem már minden sz.r-t megtanulni, ezért akarom mindenképp ezt. Maga a szak meg nem téma, mert ebbe dolgozok, ahová menni akarok tovább, szóval sok tárgy már eleve kézenfekvő nekem, így az egyetemi tárgyakkal már nem lesz gond. Ezt csak azért írtam le, nehogy azt higgye valaki, hogy a tanulást akarom kibekkelni teljes egészében, mert nem erről van szó, mindössze az erettségire nem vagyok hajlandó többet tanulni.



2019. szept. 7. 11:20
 1/1 anonim ***** válasza:

Én C# vagy C++-t ajánlom.

Van egy elég jó felkészítőkönyv, ami mindkét nyelvet tartalmazza, és érettségire készít kifejezetten.

2019. szept. 14. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!