Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ciki, hogy egyetemistaként...

Ciki, hogy egyetemistaként ilyen lettem?

Figyelt kérdés

Mesterszakot fogok kezdeni idén ugyanazon az egyetemen ahol alapszakra jártam. Most valahogy jobban félek az új emberektől, új csoporttársaktól (részben ugyanazok, részben nem) meg új tanároktól, mint eddig. Alapszakon ezzel nem volt annyi problémám, ott egész jól kialakultak ezek a dolgok, inkább a tanulás volt nehéz néha. Itt meg ettől is félek.

Vannak kötelező órák meg szabadon választottak is. A kötelező óráktól is tartok kicsit, ott is lesznek új tanárok meg egészen új témák de a szabadon választottnál még jobban. Korábban ez annyira nem volt jellemző, hogy féljek új oktatóktól és csoporttársaktól.

Mit lehet ez ellen tenni?

Meg félek kimondani a véleményem meg beszélni órán. Nálam ez hangulatfüggő is de félek nem fognak menni az új tárgyak vagy nem leszek olyan okos mint a csoporttársak.


2019. szept. 7. 14:38
 1/4 anonim ***** válasza:
De mitől félsz? Hogy megesznek?
2019. szept. 7. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Hasonlóan éreztem én is. Valószínűleg azért, mert túl nagy kihagyás volt az alapszak után és már annyira nem élem az egyetemi radikális változásokat... Illetve nem volt annyi közösségi "bevonódós" program: sem gólyatábor, sem ismerkedős italozgatás, sem más...


Szerintem majd minden alakul magától, ha benne leszel a közösségi vérkeringésben. Jobban hasonlít egy munkahelyre ez.

2019. szept. 7. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Egyébként a mester tanulás szempontból lazább. Kevesebb az óra is, ami nem vesz el annyi időt, hogy lehessen mellette dolgozni és egyébként is, az első év tulajdonképpen caak ismétlés és felzárkóztatás, utána meg rámennek szakiránytól függően az adott tudományterület egy szeletére, amiben a többség amúgy sincs otthon, mert nem alapszakos anyag sehol
2019. szept. 7. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Ami az órákat és tanulást illeti, nálunk nem kevesebb az óra sajnos. Sőt, bizonyos krediteket még nehezebb összeszedni mint alapszakon. A tanulás sem lesz egy leányálom.

De a közösség most jobban aggaszt.

2019. szept. 7. 15:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!