Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Nagyon rossz vagyok matekból...

Nagyon rossz vagyok matekból és most fogok érettségizni, de szerintem kizárt hogy átmenjek rajta. Tapasztalatok? Többi lent

Figyelt kérdés
Nagyon parázom az érettségitől, mert hogy mindenki mondja hogy úú ez most nagy dolog meg ilyenek.És ettől én tökre be parázom hogy nem fog sikerülni, főleg nem matekból. 9.-től 12.-ig végig bukdácsoltam az évet és teljes sötétség volt matekból nem tudom hogy fogom lerakni és nagyon félek hogy behúznak. Esetleg tapasztalatok matek érettségivel kapcsolatban?Jól esne 1-2 tanács... azon kivül hogy ülj le és tanuld meg, mert nem értem...

2019. szept. 9. 00:54
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Ha tényleg annyira rossz lennél, el sem jutnál az érettségiig. Viszont,ha eljutsz, és nem veszed félvállról, mindenképpen meglesz. -Szerintem.
2019. szept. 9. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Magántanár?

Én sík hül*e voltam a matekhoz világ életemben, de volt egy jó magántanárom, aki teljesen ráhangolódott a tanulási stílusomra, és úgy felpörgetett érettségire, hogy négyest írtam. Semmit nem értettem igazán, mindent csak gépiesen tudtam megcsinálni, de ez is elég volt. Nélküle szerintem a kettes épp meglett volna.

2019. szept. 9. 05:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Onnan kell elkezdeni tanulni ahol elvesztetted a fonalat, és arra felépíteni a középsulis anyagot.
2019. szept. 9. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
69%
Ha a kettes nincs meg akkor kuka :)
2019. szept. 9. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

A mateking.hu oldalon most akcióznak. A középiskolai matek anyag full ingyen elérhető.

Nagyon jó oldal, lépésről lépésre magyaráz.

2019. szept. 9. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
mateking és/vagy youtube. Sokszor a youtube-on olyan videók vannak, amelyek jobban elmagyarázzák mint egy átlag tanár.
2019. szept. 9. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
87%
Kettesre a középszintű érettségin IQ-ból is át lehet menni...
2019. szept. 9. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
78%

Ha nem vagy szellemi fogyatékos, akkor a középszintű érettségin nem buksz meg.

Minimás aggyal meg minden hozható 4esre legalább

2019. szept. 9. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
67%
Függvénytáblázat használatával bárki meg tudja írni kettesre. De tényleg. Ezt mi az előző tanév végén ki is próbáltuk, páran összeültünk és időre "megoldottuk" a középszintű feladatsort kíváncsiságképpen. Semmit nem használtunk, csak a függvénytáblázatot, kiírtunk minden jónak tűnő képletet, megpróbáltunk minden adatot mindenhova behelyettesíteni. Néha jött ki eredmény, néha nem. Szóval a matektudásunkat próbáltuk teljesen félrerakni, főleg hogy volt benne olyan amit még nem is tanultunk (12-esek lettünk most idén). A matektanárunk kijavította a mieinket is, ugyanúgy mint az érettségizőikét. Az enyém 36%-os lett, de a legrosszabb is 32% volt. A tanárunk azt mondta erre, hogy csak azok nem tudják megírni legalább kettesre, akik valamilyen mentális betegségben szenvednek, de ezek a diákok nem is jutnak érettségiig, mert az év végi kettesekhez többet kell tudni mint amennyit az érettségi 25%-ához kell.
2019. szept. 10. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
9. Az osztályunkból buktak 19-en a 30-ból matekból 2 éve, pedig nem voltak értelmi fogyatékosak, és közepesen erős szakgimnázium volt , ezt matekold ki hogy lehet :P
2019. szept. 10. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!