Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Melyiket kinek ajánlanátok?...

Melyiket kinek ajánlanátok? BME mérnökinfó vagy ELTE programtervező informatikus? Melyiknek milyen szellemben nűködik?

Figyelt kérdés

Most állok pályaválasztás előtt és e között a két szak között vacillálok leginkább.


Akik oda jártok/jártatok, kinek ajánlanátok, illetve kinek tanácsoljátok inkább a másikat?


Ha én szívesen mélyedek el dolgokban és keresem a miértekre a választ, vajon melyik passzolna hozzám jobban?


Előre is köszönöm a segítségeteket!



2019. szept. 10. 23:04
 1/5 anonim ***** válasza:
0%
Én egyik szakra se jártam, csak halkan megegyezném, hogy az ELTE bölcsész egyetem, ha programozni szeretnél, az nem a legjobb.
2019. szept. 11. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
85%
Utolsó hülyeséget beszél. Az ELTE nem “bölcsész egyetem”, ott van az ország legjobb jogi kara (ELTE-AJK) és természettudományos kara is (ELTE-TTK), az elte progmat pedig klasszikusan a #1 computer science szak Magyarországon.
2019. szept. 11. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

A #2 válasza azért pontotlan, mert az angol képzés nevek nem felelnek meg a magyarnak tananyagot tekintve. Tehát igaz, hogy computer engineering a mérnökinfo neve, viszont tananyagot tekintve computer science és computer engineering is egyszerre.


Amúgy a különbséget talán úgy lehet szemléltetni, hogy az eltén programozni tanítanak kizárólag, ezért azt viszonylag mélyebben tanítják, míg a bme-n a programozás az egy főirány, viszont más ehhez lazábban kapcsolódó dolgokat is tanítanak, pl. hardvereket. Emiatt pedig nem olyan mélyen tanítanak programozni.

Szóval a bme-s diplomával több pozícióban lehet elhelyezkedni, mint az eltéssel.


Képzést tekintve a bme nehezebb, viszont emiatt sokkal jobban vannak szabályozva a vizsgák, zh-k. A bme-s mintatanterv szerint 4 vizsgád lehet félévente és egy héten nem szoktak 2-nél több zh-t iratni. Ez nem ilyen kedvesen működik az eltén, mivel volt olyan, hogy kb. két hét alatt 12 vizsga volt.


Papírt tekintve a bme-set sokan többre tartják, és azt részesítik előnybe, de ez már inkább cég függő, mint általános tény.


Ha még nem nagyon tudod, hogy célirányosan milyen terület érdekel az IT-n belül, akkor érdemes a bme-vel próbálkozni, mert képzés során tényleg sokkal több dologot mutatnak be, mint az eltén. Ha már most tudod, hogy egy nagyon mély, matekos elméleti alapot szeretnél, akkor az eltét érdemes.

Egyéb esetekben pedig tök mindegy. Az eltének is van olyan része, ami nem nagyon matekos, viszont akkor már nem tudom, hogy a bme vagy az elte éri meg jobban.

2019. szept. 12. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm választ! És vajon BME-n is lehetsz profi programozó?
2019. szept. 12. 19:02
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Igen, mind a két helyen lehetsz, sőt az ország többi helyén is, mivel programozni úgyis otthon tanul meg mindenki, online platformokról (Udemy, edX, Coursera, Udacity) meg könyvekből.
2019. szept. 12. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!