Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Programtervező informatikus...

Programtervező informatikus (computer science) egyetemi képzés hol a legszínvonalasabb?

Figyelt kérdés
Úgy hallottam, hogy Szegedi, Pécsi tudományegyetem, ELTE és Debreceni egyetem amik jók. Nektek mi a véleményetek/tapasztalatotok?

2019. júl. 11. 16:54
 1/8 anonim ***** válasza:
75%
Informatikusként minddenképpen a budapesti vérkeringésbe érdemes bekerülni. Az ELTE jó egyetem, de minden egyes órán kötelező ott lenni.
2019. júl. 12. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Én Szegedre jártam annak idején, szerintem az is rendben van. A munkához szükséges (naprakész) tudást úgysem az órák alatt, hanem önálló utánajárással, szakmai gyakorlattal szerzed meg, az alapozás meg itt is jó (szerintem, a többit nem ismerem). Budapesten persze több cég van, de azért Szegeden is van már jó pár hely, ahova lehet menni.
2019. júl. 12. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
6%
"Négy magyar egyetem is felkerült a Times Higher Education (THE) nemzetközi ranglistájára, amely a hallgatói véleményeket figyelembe véve, a környezet, a hallgatók és az oktatók aránya, illetve a piacképes tudás átadása alapján ítéli meg az egyetemeket – mondta a Szent István Egyetem rektora az M1 aktuális csatornán pénteken." (MTI)
2019. júl. 13. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
56%
#3 Szerintem ezt a rangsort fenntartásokkal kell kezelni. A BME nincs is rajta, a SZIE pedig igen, pedig a BME nyilvánvalóan egy sokkal jobb egyetem. Innentől ennek a rangsornak kukában a helye.
2019. júl. 14. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
74%

"pedig a BME nyilvánvalóan egy sokkal jobb egyetem."

Persze, persze; nyilvánvalóan...

Érv helyett nem rossz.

2019. júl. 14. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Én az ELTE-re járok, nem bántam meg, hogy ide jöttem. Nem könnyű tény, és nyilván nem fog megtanítani programozni. De ad egy jó alapot, és rálátást a dolgokra. Az új tanterv első félévében 6 nyelven tanultunk csak. Ennek nyilván nem az volt a célja, hogy egyenként mindegyik nyelvben elmélyüljünk.

A tapasztalatokat egyetemen kívül kell keresni. Ezért is jó Budapesten tanulni, az egyetemnek rengeteg kapcsolata van cégekkel, ahol diploma után is el tudsz helyezkedni.

Másrészt én a debreceniről nem hallottam jókat, elavult módszerekkel oktatnak, és szakirányok sincsenek.

A többiről nem hallottam semmit.

De szerintem is majdnem mindegy, hogy hol végzel, ha csak programozni szeretnél vhol. Teljesen fölösleges analízissel, dimattal szívni ebben az esetben.

2019. júl. 18. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen mindegy, hogy hova jársz. Budapest és Debrecen azért jobbak, mert több a munkalehetőség, így gyakornok is könnyebben leszel. Még az is tökmindegy, hogy milyen szakra jársz (mérnökinfo, proginfó vagy akár gazdinfó). A lényeg az, hogy otthon mennyit tanulsz és gyakorolsz, illetve mit tudsz. A Udemy, Coursera, edX és Udacity a legjobb barátaid (főleg a Udemy, mivel rendszeres $10-os leárazás van heti szinten).


Hogy ne csak a levegőbe beszéljek, vegyük például az Adatstruktúrák és algoritmusok című fontos tudományt. Letöltöd hozzá orosz barátainktól ezt a könyvet: [link]


... és INGYEN végigcsinálod hozzá ezt a hozzátartozó két kurzust:

[link]

[link]


Pá pám. Top színvonalú könyv, top színvonalú kurzus egyenesen a Princeton egyetemről. Most lehet azon vitatkozni, hogy vajon Kiskunpiripócson vagy Rakamazfalván jobb-e az egyetem, de ezt a színvonalat azért nehéz lesz hozni tankönyvben, oktatóban és tananyagban...


Hasonló módon összerakhatsz magadnak egy top egyetemi curriculumot, és sokkal jobb szakember leszel, mint amit Rakamazfalván faragnának belőled.


Persze az egyetem is fontos dolog, hiszen arra kényszerít, hogy tanulj; a tanártól lehet kérdezni, a tanár osztályoz stb. Tehát nem az egyetem ellen beszélek (én is egyetemi oktató vagyok...); csak arra szeretnék rávilágítani, hogy az informatikában kb mindegy, hogy hova jársz, sőt: minél kevésbé szivatnak, annál több időd marad a saját tempódban otthon tanulni. (Egy BME mérnökinfo vs ÓE gazdinfó közül tutti a másodikat választanám...)

2019. júl. 21. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Csak a Szegediről tudok nyilatkozni.

Az oktatás igazából nem rossz, bár ezt professzor válogatja, ha úgy mész oda hogy már van viszonylag jó informatikai, programozási és matematikai háttérismereted illetve érdeklődő vagy és gyorsan tanulsz akkor elboldogulsz, ha úgy mész oda hogy ezeknek erősen híján vagy (ahogy én is tettem), akkor nyögvenyelősen vért izzadva, vagy elhasalsz (ahogy én is tettem :D).

Szóval mint mondtam, az oktatás magában nem rossz inkább a technikai felkészültség az ami igencsak korlátolt, sok teremben nagyon gyenge gépek vannak, és az a baj hogy sokszor önhibádon kívül lemaradhatsz mert éppen tököl a gép... (ez nálam kiváltképp a számítógépes hálózatok gyakorlatnál volt jellemző).

2019. júl. 21. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!